День цифрового навчання
Що це за день?
День цифрового навчання (Digital Learning Day) відзначається щороку в останній четвер кожного лютого. Цифрова революція забезпечила людям безпрецедентний доступ до можливостей проводити навчання та наукові дослідження, використовуючи цифрові пристрої.
У 2024 році День цифрового навчання відзначається 29 лютого
Схожі події:
📚 День людини, яку вважають нездатною до навчання
📚 Всесвітній день комп’ютерної грамотності
📚 Міжнародний день грамотності
📚 Всесвітній день дистанційного навчання
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.
День цифрового навчання має за мету звернути увагу на важливість використання цифрових технологій в освіті. Важливе місце мають інноваційні та вдосконалені технології. Цей тип навчання охоплює кілька різних інструментів та аспектів для розширення можливостей студентів, включаючи інтернет, змішане навчання та ресурси. Цифрове навчання також використовується для вдосконалення професійних можливостей вчителів, які можуть ділитися своїм досвідом із студентами.
День цифрового навчання було запроваджено у 2012 році у Сполучених Штатах Америки, де його і було відзначено вперше. Вже згодом свято поширилося по інших країнах та набуло міжнародного значення.
Святкування Дня цифрового навчання надало важливий поштовх керівникам в галузі освіти у використанні гаджетів для викладацької практики та популяризації навчальних технологічних програм, що заохочують учнів до кращих результатів.
Такі зусилля переросли у масове міжнародне свято, коли освітяни зрозуміли, що День цифрового навчання – це дуже важливо для саморозвитку. Технології не звільняють вчителів від роботи, а навпаки посилюють роль вчителя у класі. День цифрового навчання сприяє використанню сучасних інструментів в різних галузях знань.
Цікаві факти
- Перша обчислювальна машина (комп’ютер) була створена у 1822 році Чарльзом Беббіджем.
- Хірурги, що в дитинстві захоплювалися відеоіграми, припускаються на 37% менше помилок під час своєї роботи.
- На торговій платформі Amazon купують більше електронних книжок, аніж існує їх паперових аналогів.
- У 1984 році до всесвітньої павутини було під’єднано 1000 пристроїв, у 1990 році – 1 000 000, а у 2009 це число перевищило мільярд.
- Перша розмова по стільниковому зв’язку відбулася в Нью-Йорку у 1973 році. А першою людиною, що розмовляла через мобільний телефон став Мартін Купер, працівник компанії «Моторола».
- ПК «БК-0010» – перший комп’ютер, який з’явився у шкільних класах радянської школи. Серійний випуск цих комп’ютерів розпочався в 1983 році. Їх використовували для навчання інформатики.
- Онлайн навчання розпочалось у 1960 році, коли Дональд Бітцер, лаборант Університету Іллінойсу, створив першу систему електронного навчання під назвою PLATO. Спочатку пристрій був розроблений виключно для комп’ютерної освіти, але завдяки інноваційним можливостям роботи в мережі він швидко став основою для онлайн-навчання та інтернет-спільнот.
Цифрове навчання з кожним днем все більше замінює традиційні освітні методи. З огляду на те, як швидко розвиваються технології, на зміну старим методам навчання з’являються нові методи викладання та навчання, що базуються на цифрових інструментах та технологіях.
До цифрового навчання можна віднести:
- Використання планшетів замість паперових підручників.
- Застосування спеціальних комп’ютерних програм та мобільних застосунків.
- Впровадження дистанційної освіти.
- Навіть соціальні мережі та комунікаційні платформи можна використовувати для створення та управління цифровими завданнями та програмами.
Незалежно від того, наскільки технологія інтегрована в клас, цифрове навчання відіграє вирішальну роль в освіті. Це дає студентам можливість отримати зацікавлення в навчанні та розширенні кругозору.
Вчені вважають, що цифрове навчання має безліч переваг перед традиційними освітніми методами.
- Інструменти та технології цифрового навчання дозволяють студентам розвивати ефективні навички самоосвіти. Вони вміють знаходити та використовувати Інтернет-ресурси, застосовувати інформацію про актуальну проблему і навіть оцінювати результати. Це підвищує їхню ефективність та продуктивність. Окрім залучення студентів, цифрові засоби навчання та технології допомагають відточувати навички критичного мислення, які є основою для розвитку аналітичних здібностей. Діти, які з фантазією та логікою досліджують відкриті питання, вчаться приймати рішення, на відміну від тимчасового запам’ятовування матеріалу підручника.
- Цифрове навчання покращує мотивацію та відповідальність учнів. Студенти, які використовують цифрові засоби навчання, глибше залучаються до освітнього процесу, отримують зацікавленість в отриманні знань. Завдяки широким інтерактивним можливостям цифрові технології роблять процес цікавішим, такий матеріал краще запам’ятовується, аніж об’ємні підручники чи односторонні лекції. Це дозволяє учням краще взаємодіяти з навчальним матеріалом.
- Інструменти цифрового навчання залучають вихователів та батьків до освітнього процесу. Інструменти та технології навчання, такі як соціальні навчальні платформи, полегшують створення та управління групами. Перехід до цифрового навчання зробить роботу з кожним учнем індивідуальною.
Чому важлива ця подія?
У світі спостерігається велике різноманіття сучасних цифрових пристроїв (персональні ПК, ноутбуки, планшети, смартфони, 3D-принтери, 3D-ручки тощо). Щодня з’являються тисячі нових навчальних комп’ютерних програм, мобільних додатків та освітніх курсів. Тому важливо запроваджувати та розповсюджувати інноваційні практики, забезпечувати доступ до них всієї молоді та тих людей, які зацікавлені в отримані освіти.
День цифрового навчання – це ще одна можливість дізнатися, які знання можна отримати з допомогою того чи іншого гаджету, користуючись тим чи іншим програмним забезпеченням. Поширенням подібної інформації займаються самі освітні заклади, розробники програм та додатків, а також звичайні люди, які на власному досвіді оцінили всі переваги цифрового навчання.
День цифрового навчання має свою сторінку в інтернеті, де кожен має можливість поділитися своїми освітніми матеріалами, підручниками, курсами тощо, які будуть знаходитися у відкритому доступі для інших користувачів веб-ресурсу. Також на сайті публікуються успішні історії запровадження інноваційних цифрових технологій у різних американських школах.
Рік | Дата | День тижня |
---|---|---|
2021 | 25 лютого | Четвер |
2022 | 24 лютого | Четвер |
2023 | 23 лютого | Четвер |
2024 | 29 лютого | Четвер |
2025 | 27 лютого | Четвер |