День Незалежності Сьєрра-Леоне

День Незалежності Сьєрра-Леоне

Починаючи з 1961 р. для сьєрралеонців 27 квітня – визначне національне свято. Країна здобула незалежність від Великобританії.

Сьогодні також святкують День Свободи Південно-Африканської Республіки та День Незалежності Республіки Того

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Першими європейцями, які прибули на півострів, були португальці. У XV ст. вони заснували декілька торгових постів та дали назву місцевості Сьєрра-Леоне, тобто «Левові гори». Після них територією зацікавились британці, французи та голландці. Корінних жителів почали вивозити як рабів, обмінюючи їх у вождів племен на різні товари.

У кінці ХVІІІ ст. англійські судна привозили на півострів вільних від рабства африканців для створення Провінції Свободи, що стало початком активного заселення півострова. До початку ХІХ ст. вся територія Сьєрра-Леоне була під британською владою.

Народи країни безперервно вели визвольну боротьбу. У 1898 р., через 2 роки після встановленого Великобританією над Сьєрра-Леоне протекторату, відбулося велике антиколоніальне повстання Бай-Буре. По закінченню Другої світової війни національно-визвольна боротьба продовжилась. Створення Народної партії у 1951 р. стало початком боротьби за незалежність. В 1960 р. на конференції в Лондоні Британія дала згоду надати країні свободу в межах співдружності.

Позначки:
Copy link