День створення УПА

День створення УПА

14 жовтня відзначають День створення УПА. УПА, що була активною у 1940-х роках, є символом боротьби за незалежність України. Ця армія боролася проти німецької окупації, польських сил та СРСР, намагаючись створити незалежну Українську державу.

Українська повстанська армія (УПА) є однією з найбільш обговорюваних тем в історії України. Це військово-політичне формування діяло в Україні протягом 1942-1960 років і стало символом боротьби за незалежність країни.

Історія заснування

УПА була створена як озброєне крило ОУНР. Перші загони УПА, відомі як Поліська Січ, були сформовані Тарасом Бульбою-Боровцем 28 червня 1941 року. Члени ОУН спочатку не підтримували збройну боротьбу проти німців, але активізували свою діяльність з весни 1943 року. Згідно з позицією ОУН, офіційною датою створення УПА вважається 1942 рік, хоча деякі історики вважають цю дату умовною.

Бойові дії

З самого початку свого існування УПА воювала на декілька фронтів: проти військ Третього Рейху, польського Руху опору (Армії Крайової та Армії Людової) та радянських партизан. З поверненням радянського режиму на західноукраїнські землі, УПА продовжувала активний спротив проти НКВС до 1954 року.

Ставлення суспільства

Ставлення до УПА в українському суспільстві варіювалося від позитивного до негативного. З 2015 року вояки УПА отримали в Україні статус борців за незалежність.

УПА є важливою частиною української історії, яка відображає боротьбу народу за свою незалежність. Її роль та значення продовжують вивчатися і обговорюватися в наукових та суспільних колах.

Схожі події:
🇺🇦 День героїв
🇺🇦 День пам’яті захисників України
🇺🇦 День Героїв Небесної Сотні

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link