День працівників цивільного захисту України

День працівників цивільного захисту України

Що це за день?

17 вересня українські службовці, які беруть участь в цивільному захисті населення нашої держави, відзначають своє професійне свято – День рятівника або День працівників цивільного захисту України.

Схожі події:
🧑🏻‍🚒 Міжнародний день пожежників
🧑🏻‍🚒 День пожежної охорони України
🧑🏻‍🚒 День народження вогнегасника

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати День працівників цивільного захисту України (День рятівника)?

Працівники рятівних служб завжди шанувалися в Україні. Так, в період 1995-2004 своє професійне свято святкували пожежники. Це була офіційне свято, впроваджене Указом Президента України.

В 1998 році наші рятівники вперше відзначили своє офіційне професійне свято під назвою «День рятівника». Спочатку святкування проводили наприкінці жовтня, а саме в останню жовтневу суботу.

Влітку 2004 року Президент України Леонід Кучма підписав Указ, в якому скасовувалися День пожежника та День рятівника. Натомість було впроваджене єдине професійне свято для різних рятувальних служб. Його назвали Днем працівників цивільного захисту і святкували 17 вересня в період з 2004 по 2007 рр. Цікавий факт: у зв’язку з такими змінами в 2004 році пожежники відзначили свою професійне свято двічі. 

Восени 2008 року Президент України Віктор Ющенко видав Указ про скасування Дня працівників цивільного захисту та впровадження Дня рятівника. Сьогодні це свято має офіційну назву – День рятівника і неофіційну – День працівників цивільного захисту України.  

Але це свято не обмежується тільки колом професійних рятівників, оскільки відзначати цей день може кожен, хто брав участь у будь-яких рятівних роботах або ж у ліквідації наслідків НС будь-якого характеру. Якщо людина врятувала життя чи здоров’я іншій людині – то і її можна вітати з Днем рятівника.

А в травні ще відзначають Міжнародний день пожежників

Почитайте історію виникнення події та дізнайтеся, в яких країнах з’явилися перші державні пожежні частини та як розрізняють пожежі за рівнем складності.

Часті Питання та відповіді про День працівників цивільного захисту України (День рятівника)

Кого вітати з Днем рятівника України?

Якщо серед ваших знайомих є люди, що працюють в аварійно-рятувальних службах, пожежники, працівники спеціальних рятівних служб чи громадяни, що брали участь в рятівних роботах задля захисту здоров’я та життя інших, тоді ви можете привітати їх з Днем рятівника України.

Привітання до Дня працівників цивільного захисту України

Шановні працівники цивільного захисту, пожежники та рятувальники, прийміть наші найщиріші привітання з вашим щорічним професійним святом. З Днем рятувальника вас! Цей день невипадково відзначається всією країною на загальнодержавному рівні. Так кожен громадянин України може визнати неоцінену заслугу кожного мужнього рятувальника. Адже цю професію обирають люди відважні, сильні духом, ті, які ставлять добробут, здоров’я та життя інших людей вище від своїх особистих інтересів. Ми безмежно вдячні вам за те, що ви постійно знаходитеся в бойовій готовності та можете в будь-яку хвилину дати відсіч незваному лиху та прибігти на допомогу тим, хто її потребує. 
Бажаємо, щоб ваш святковий день приніс вам надію на краще, більше здоров’я та менше складних завдань. Нехай Бог захищає вас від лиха та допомагає у здійсненні ваших обов’язків.

Ваша професія є надзвичайно важкою, ви щодня готові боротися з лихом, часто наражаєте себе на небезпеку. Ціною власного життя та здоров’я ви впевнено вступаєте в бій з катастрофами на виробництві, природним лихом, терористичним актом тощо. Ви занурюється у вогонь та воду, щоб надати своєчасну та гідну допомогу своїм співгромадянам. 
Тож бажаємо вам міцного здоров’я, наснаги до роботи, успіхів в житті та праці. Нехай Бог оберігає вас і дає вам сили до подальших великих звершень.

Що подарувати на День рятівника?

Цю професію обирають люди мужні, відважні, з почуттям особистого обов’язку. Тому і подарунки мають бути відповідні. Приведемо приклади презентів з професійним підтекстом:

  • Диплом за відвагу – чудова ідея подарунку татові, чоловікові чи братові на День працівників цивільного захисту.
  • Настінний чи наручний годинник. Це символічний подарунок, який вказує на важливість кожної хвилини у рятівній справі.

Листівки на День рятівника

👉 Розділ Листівки та привітанняЛистівки у ВайберіЛистівки в Телеграмі

Як відзначати День працівників цивільного захисту України (День рятівника)?

В цей день представники професії приймають привітання від керівництва та чиновників місцевого і загальнодержавного значення. Найстаранніші рятувальники нагороджуються медалями, орденами, дипломами за відвагу та особливі заслуги перед державою. 

Своє професійне свято рятувальники намагаються провести у колі сім’ї або серед колег на корпоративному святі. 

Коли будемо відзначати День працівників цивільного захисту України (День рятівника)?

РікДатаДень тижня
202117 вересняП’ятниця
202217 вересняСубота
202317 вересняНеділя
202417 вересняВівторок
202517 вересняСереда
Copy link