День пам’яті святої Анастасії

День пам’яті святої великомучениці Анастасії Путорозрішниці

22 грудня (4 січня) православні віряни шанують пам’ять святої великомучениці Анастасії Путорозрішниці. З’явилася на світ Анастасія в сім’ї сенатора-язичника Претекстата і таємної християнки Фавсти у місті Рим. Саме мати довірила виховання та навчання своєї доньки відомому на ті часи своїми знаннями Хрисогону.

Схожі події: День пам’яті священномученика Олександра Єрусалимського та День пам’яті преподобного Даниїла Стовпника

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Після смерті Фавсти батько видав Анастасію за багатого противника християнської віри Помплія. Шлюб з Помплієм був важким, але Анастасії навіть вдалося зберегти свою невинність (казала чоловіку, що хворіє на невиліковну недугу). У ці часи вона активно допомагала зневоленим християнам у римських в’язницях, приходила туди у жебрацькій одежі, мила, давала їжу, перев’язувала рани хворим. Анастасія втішала нужденних, позбавляла їх страху, забирала сум і відчай, тому і звуть її путорозрішницею. Коли чоловік святої дізнався про її вилазки – наніс їй жорстокі побої, замкнув у кімнаті і приставив вартових. А після смерті Претекстата Помплій катував дружину постійно, бажаючи заволодіти спадщиною. 

Анастасії вдалося пережити свого ката, після його смерті вона використала спадщину на допомогу вірянам. Про це дізнався імператор Діоклетіан, розлютився і наказав спалити Анастасію, прив’язавши жінку біля стовпа. Вогнище не торкнулося тіла святої, а її душа відлетіла до Бога.

Позначки:
Copy link