День косметолога

День косметолога

Спочатку 26 червня свій день відмічали косметологи США. Згодом ця подія вийшла за межі країни та на даний час День косметолога святкують у всьому світі.

День косметолога в історії

Вперше слово «косметологія» почали вживати у 20-х роках XX ст. У перекладі з грецької воно значить «мистецтво прикрашати». Та відомості про косметологів зустрічаються ще в історії Стародавнього Риму, яких називали косметами. Цією професією володіли тільки жерці. Вони допомагали жінкам приховувати недоліки шкіри. Жерці виготовляли з різних рослин мазі, які застосовували в лікувальних цілях.

Щоб виглядати привабливо, єгиптянки того часу для вмивання змішували пісок з попелом та товченою цеглою. Для отримання рум’янцю на щоках втирали в шкіру сік ірисів, який внаслідок подразнення надавав їй бажаний колір.

У XVI ст. для нанесення макіяжу запрошували професійних художників. Тому, щоб не стерти фарбу з обличчя, вмивалися якомога рідше.

Першим посібником з косметології вважається знайдений у єгипетській гробниці згорток папірусу, довжина якого сягала більш ніж 20 метрів. На ньому були вказані різні рекомендації по догляду за шкірою. Деякі рецепти того періоду застосовуються й досі.

Позначки:
Copy link