День дій проти раку шийки матки

День дій проти раку шийки матки

День дій проти раку шийки матки (Cervical Cancer Elimination Day of Action)- це важлива подія, яка об’єднує людей, спільноти та організації по всьому світу, щоб виступити за ліквідацію раку шийки матки. Проводиться щорічно 17 листопада. Цей день дій є частиною більш широких, узгоджених зусиль, спрямованих на боротьбу із захворюванням, яке залишається критичною проблемою охорони здоров’я в усьому світі.

Рак шийки матки виникає внаслідок неконтрольованого росту аномальних клітин у слизовій оболонці шийки матки, яка є частиною жіночої репродуктивної системи. Його передусім спричиняють постійні інфекції вірусу папіломи людини (ВПЛ), що належать до групи високого ризику.

Незважаючи на те, що рак шийки матки є однією з найбільш виліковних форм раку, він посідає четверте місце серед найпоширеніших онкологічних захворювань серед жінок у всьому світі, причому непропорційно велика кількість випадків захворювання і смертей припадає на країни з низьким і середнім рівнем доходу.1

Глобальний рух за ліквідацію раку шийки матки

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) започаткувала глобальну ініціативу з амбітними цілями щодо ліквідації раку шийки матки як проблеми громадського здоров’я. Ця ініціатива базується на стратегії, що складається з трьох компонентів((https://www.who.int/campaigns/cervical-cancer-elimination-day-of-action/2023)):

  • Вакцинація – Забезпечення повної вакцинації 90% дівчат вакциною проти ВПЛ до 15 років.
  • Скринінг – Досягнення 70% рівня скринінгу за допомогою високоефективного тесту у віці 35 та 45 років.
  • Лікування – Забезпечення 90% жінок, у яких виявлено захворювання шийки матки, належним лікуванням та доглядом.

Відзначення прогресу та пропаганда подальших дій

17 листопада 2023 року світ відзначатиме три роки з моменту запуску цього глобального руху. Цей день відзначають, ділячись історіями, позначаючи символом події – бірюзовим кольором – кольором, що символізує обізнаність про рак шийки матки, – та організовуючи адвокаційні заходи, щоб підтвердити прихильність до викорінення цієї хвороби.

Такі організації, як Міжнародний союз боротьби проти раку (UICC), тісно співпрацюють з ВООЗ та іншими партнерами для просування програми з ліквідації раку шийки матки. Вони надають ресурси, підтримують адвокаційні зусилля та сприяють освіті щодо профілактики, виявлення та лікування.1

Люди можуть брати участь, виступаючи за розширення доступу до вакцинації проти ВПЛ, наполягаючи на покращенні програм скринінгу та підтримуючи політику, яка ставить елімінацію раку шийки матки на перше місце серед пріоритетів. Поширення інформації та історій у соціальних мережах з використанням спеціальних хештегів також може підвищити обізнаність та зберегти імпульс.

Значною проблемою в боротьбі з раком шийки матки є нерівність у доступі до життєво важливих послуг. Багато жінок не мають доступу до профілактичних заходів, таких як вакцинація проти ВПЛ та скринінг, через соціально-економічні фактори та географічні бар’єри. Усунення цієї нерівності має вирішальне значення для досягнення цілей елімінації.

День дій з ліквідації раку шийки матки – це більше, ніж просто день, це заклик до дії для всіх, хто хоче взяти участь у цій життєво важливій кампанії громадського здоров’я. Від лідерів урядів до медичних працівників і приватних осіб, кожне зусилля має значення для досягнення мети – викорінення раку шийки матки для майбутніх поколінь. Це нагадування кожній жінці – проявити турботу та любов до себе, щоб пройти щорічне обстеження у гінеколога.

Нагадайте про це усім знайомим жінкам, сходіть на обстеження самі, відведіть свою маму на огляд, привчіть своїх донечок дбати про себе і щорічно відвідувати жіночого лікаря.

Схожі події: 
✔️ Всесвітній день жіночого здоров’я
✔️ Міжнародний день гінекологічного здоров’я
✔️ Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.uicc.org/what-we-do/areas-focus/cervical-cancer-elimination [] []
Позначки:
Copy link