День CD-плеєра

День CD-плеєра

1 жовтня 1982 року компанії Sony, Philips та Polygram здійснили революцію в музичній індустрії – спільно розробили та випустили у продаж перший у світі CD-програвач Sony CDP-101. Саме ця дата стала приводом для щорічного святкування Дня CD-плеєра.

Схожі події:
💽 День народження грамофону
💽 День вінілових платівок
💽 Міжнародний день музики

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Переваги CD-плеєра та дисків

Використовуючи лазерну технологію, розробники створили новий формат запису, значним досягненням якого стали покращення якості звуку, зменшення розмірів носія та збільшення обсягу пам’яті. А унікальна відмінність від платівок та касет – можливість слухати записи, не перевертаючи диск, викликала шалений фурор у поціновувачів музики.

Світова популярність CD

Спочатку новинку могли придбати тільки мешканці Японії. Та не всім вона була по кишені, бо її вартість сягала 168 тис. єн (близько 2 тис. дол.).

У зв’язку з тим, що компанія Philips не змогла запустити виробництво компакт-дисків у запланований час, у меломанів інших країн світу можливість стати власниками винаходу з’явилась тільки з березня 1983 р.

Попри високу вартість, новинка стала надзвичайно популярною та миттєво захопила споживчий ринок. Лише у США було придбано 400 тис. програвачів компакт-дисків за два роки від появи у продажу.

Позначки:
Copy link