ЛИСТІВКА – візитівка часу

ЛИСТІВКА – візитівка часу

Листівка (відкритий лист) – особливий вид поштової картки для відкритого листа (без конверту).

Безперечно, листівка — це значна і вагома частина культурної та історичної спадщини суспільства, що відображає соціальні, побутові, творчі, етичні і емоційні грані суспільства у певний момент. Листівка — неофіційна мова суспільства, бо ж часто вона передає саме емоції.

Мандрівка листівки у часі

 • Стародавній Китай
  Найдавнішим прототипом сучасної листівки була візитна карточка з побажаннями, яку у Китаї надсилали тим, кого не змогли побачити у свята.
 • 1869 1 жовтня
  Поштові ж листівки вперше з’явилися в Австрії 1 жовтня 1869 року. Історія листівки як поштової картки налічує вже більше 150 років. Звичайно ж, протягом такого тривалого проміжку часу в історії існування листівки відбулися суттєві зміни її вигляду, ролі та призначення.
 • 1893
  Цікаво, що листівки, які були надруковані в 1893 році в США , продавалися як сувеніри.
 • Кінець 18-го початок 19 сторіччя
  Вітальні листівки — перша форма і призначення листівок. Першими з’явилися вітальні листівки. Широкого поширення листівки набули вже нарикінці 18-го початку 19 сторіччя.
 • З середини 19 сторіччя
  Перші листівки розписувалися художниками від руки, а в середині 19 сторіччя вже мільонними накладами друкуються.

Незважаючи на бурхливий ріст електронних засобів комунікації, листівка не втратила свого значення і зараз. Вітальна листівка трансформується, радує видами конструкцій і варіантами обробки, в тому числі, сучасний – цифрофий формат листівки, поступово перетворюючись в самостійний подарунок-сувенір. Додались такі різновиди листівок, як рекламна листівка, ділова, корпоративна. 

До речі, а ви знаєте, що 9 грудня відзначається День різдвяної листівки, яку вперше “винайшов” у 1843 році англійський підприємець Генрі Коул?

Головна функція листівки – приносити людям радість.

Передати особисті почуття допоможуть теплі слова, красиво оформлені у вигляді листівки. Адже вітальна листівка служить провідником найсвітліших почуттів – любові, поваги, вдячності. Листівка – легкий і доступний засіб комунікацій і спілкування.

Цінність листівки зросте у рази, якщо:

 1. вона підписана (кому, від кого – обов’язково)
 2. додані власні побажання
 3. висловлені почуття (з любов’ю, з вдячністю, з повагою тощо).

Тож даруйте радість з нагоди свята або щодня своїм рідним і близьким, клієнтам і партнерам, знайомим і друзям — даруйте їм листівки! Це легко і просто, доступно всім.

Хай наші листівки, створені з любов’ю, допомагають вам спілкуватися, дарувати радість і висловлювати почуття!

Схожі статті

Copy link