У лютому світ застигає від втоми, виснаження, дефіциту сонця та вітамінів.
Це у звичайному світі, а у світі, де війна, лютий триває вже два роки поспіль. Два роки наші почуття заморожені, ми застигаємо від страху, нас обдає холодом від страшних звісток та трагічних подій.
Але ж ми про лютий… Це місяць, коли і тіло, і душа відчувають тягар сезону. Пейзаж, все ще вкритий інеєм і прикрашений скелетами дерев, віддзеркалює внутрішній пейзаж сердець, втомлених місяцями холоду і темряви.
Проте, у цьому, здавалося б, безлюдному відрізку часу, лютий пропонує свої власні унікальні ресурси. Він дарує обіцянку подовження світлового дня, ніжну ласку ранньовесняного вітерцю, стійкість пролісків, що пробиваються крізь крижану землю, і розраду, яку можна знайти в чашці теплого чаю, яку можна розділити з близькою людиною.
Лютий дарує можливість плекати мрії та віру, адже саме в лютневій тиші людський дух знаходить сили, щоб знову розквітнути. Скоро весна!
Лютневі ресурси
- ділитися теплом
- робити добрі вчинки
- зігрівати добрим словом
- підтримувати обіймами
- радіти сонечку
- помічати збільшення світлового дня
- дбати про себе
- берегти близьких
- працювати і навчатись
- бути вдячним
- цінувати тепло
- допомагати ЗСУ
- вірити
Читайте нашу статтю: Режим економії власних ресурсів
Турбота про здоровʼя
Коли лютий розгортає свої крижані обійми, стає надзвичайно важливо звернути увагу як на фізичні, так і на психологічні аспекти добробуту, адже вони тісно пов’язані між собою. Подібно до того, як природа зазнає перетворень у цьому місяці, так само і ми можемо пережити оновлення себе.
Щоб зміцнити своє фізичне здоров’я, подумайте про те, щоб додати щоденні ритуали, такі як ранкова розтяжка для розслаблення затерплих кінцівок, пиття трав’яних чаїв для зміцнення імунної системи та включення в їжу продуктів, багатих на поживні речовини, таких як яскраві овочі та фрукти, щоб оживити свій організм.
Не піддавайтеся спокусі зловживати легкою їжею, яка може принести тимчасову втіху, але в довгостроковій перспективі зашкодить вашій життєвій енергії. Регулярно гуляйте на свіжому повітрі, щоб підбадьорити свої органи чуття, і висипайтеся, щоб поповнити запаси енергії.
Читайте нашу статтю: Настрій та їжа: як дієта впливає на психічне здоров’я
Водночас, у лютому зробіть пріоритетом турботу про своє психологічне здоров’я. Знайдіть розраду в практиках усвідомленості, медитації або веденні щоденника, щоб створити простір для саморефлексії та емоційної розрядки. Шукайте соціальні зв’язки, навіть посеред зимової самотності, адже ділитися своїми думками та почуттями з близькими людьми може бути бальзамом на душу.
Оточіть себе підбадьорливою літературою, музикою чи мистецтвом, щоб підживити свій дух, і подумайте про постановку досяжних цілей, щоб розвинути в собі почуття цілеспрямованості і завершеності.
Якщо тягар зимової меланхолії стає надто важким для вас, не соромтеся звернутися до фахівця з психічного здоров’я (психолог, психотерапевт) за порадою та підтримкою. Пам’ятайте, що, як і сама природа, ви маєте здатність розквітати заново, використовуючи внутрішню силу і життєву енергію, які пропонує м’який перехідний період лютого. Доброго лютого вам!
Читайте нашу статтю: Ментальне здоров’я: фактори та турбота
Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф
Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.