Напередодні Дня святого Валентина порозмислимо трохи про любов, про це базове для життя почуття, про його магічну силу, про його вразливість та важливість. Це просто почуття? Явище? Дія?
Часто, коли любов є – її не помічають або не цінують, коли любові бракує – це спричиняє страждання та руйнацію. Це так і у випадку, коли мова йде про подружню пару, й коли ми говоримо про любов до дитини. Аналогічно – до тварини, природи, своєї країни, до своєї роботи, до самого себе. Здатність любити – закладається у дитинстві, міра цієї здатності визначається об’ємом любові, що у дитинстві аккумулювала душа людини.
Той банк любові наповнюється щомиті, коли дитина відчуває себе потрібною, значимою та щасливою. З цим “банком” ми йдемо у доросле життя, готові любити, ділитися і приймати любов. Але ж наповнення у всіх було різне, з різних причин, то й так складно часом буває із любов’ю, у стосунках, в житті…
Все коригується саморозвитком, психоаналізом, розблокуванням здатності любити себе, в першу чергу. Це необхідно, щоб компенсувати нестачу у банку любові власної душі, тоді буде чим ділитися із чужими й близькими людьми, тваринами, рослинами, різними погодними і життєвими умовами, природою тощо.
Читайте нашу статтю: Любов до себе – не егоїзм
Любов зцілює та оберігає, надихає та мотивує, єднає та допомагає. Її магія діє на всіх рівнях: для конкретної людини, для пари, для родини, спільноти чи держави.
Побудова стосунків, у парі, у сім’ї, у колективі, з сусідами тощо, це також про зусилля і про прагнення їх побудувати. Добре, коли ще у цьому процесі вдосталь теплих і світлих почуттів. Разом із магією любові можна отримати справжнє кохання, добрі взаємини, міцні стосунки, щасливе життя.
Щастя — це коли тебе розуміють, велике щастя — це коли тебе люблять, справжнє щастя — це коли любиш ти.
Конфуцій
Любов це:
- берегти почуття один одного
- поважати особисті кордони
- радіти успіхам та щастю партнера
- підтримувати один одного
- бути вдячним
- цінувати можливість йти разом життєвим шляхом
Кажуть, що любов – це дієслово. Власне, наші дії й визначають “бути чи не бути” любові, наші дії – це мова любові. Любов має різні прояви, еквіваленти. Часто, щоб налагодити стосунки, проявити любов до близької людини, потрібні зусилля, активність, спостережливість і, неодмінно, прагнення ділитися любов’ю. Те саме треба, щоб відчувати любов, помічати її у діях чи їх відсутності, словах, поглядах тощо.
Читайте нашу статтю: Мова любові
Навіть любити дитину, треба навчитися. Інстинктивно ми всі турбуємося про своїх дітей. Але це ще любов. Бути достатньо підтримуючим, розуміючим, приймаючим недоліки та незручності, забезпечуючи захист, дозволяючи робити власні помилки – до цього треба докладати зусилля усім батькам, так формується любов до дитини. Любов – це точно дієслово!
Отже, любов – це не абстрактне почуття, воно не завжди про пелюстки троянд, поцілунки та червоні серденька. Але ще варто усвідомлювати, що нам часто навіяні стереотипи про те, що кохання – це стражання та муки. А від стереотипного мислення варто себе звільняти. Любов не може спричиняти біль. Якщо це так, то досліджуйте, шукайте відповіді на питання, що ж саме спричиняє біль.
Що зміцнює стосунки:
- відвертість та довіра
- повага
- гумор
- вдячність
- обговорення проблем
- висловлення почуттів
- саморозвиток
- відповідальність та реалізм
- вміння конструктивно вирішувати конфлікти
- час разом
- час наодинці
- вміння пробачати
- вміння не ображатись
- повага до особистих кордонів
- адаптивність
- ніжність
- дбайливе ставлення до свого здоров’я
- любов до себе
Що руйнує стосунки:
- завищені очікування до партнера
- завищені вимоги
- будь-які залежності
- невпевненість у собі
- натяки і недомовки
- невдячність
- критика
- образи і перекладання вини
- категоричність
- порушення особистих кордонів
- конкуренція
- оцінювання
Добірка книг про любов та стосунки у нашій статті Найкращий подарунок.
Читайте нашу статтю: Найкращий подарунок
Будьте уважні, спостережливі і допитливі, будуючи стосунки, будьте толерантні та лояльні до себе та близьких у цьому процесі. Любов – потужна сила, водночас, така вразлива. Переконайтесь у цьому також з допомогою добірки фільмів, історій кохання, що засновані на реальних подіях.
Читайте нашу статтю: Історії кохання
Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф
Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.