А ви граєте у гольф? Цікаві факти про гольф

А ви граєте у гольф? Цікаві факти

Гольф – багатовіковий вид спорту, в який грають мільйони людей по всьому світу. Якщо серед ваших знайомих є гольфісти, не забудьте привітати їх у День гольфіста 10 квітня. І хоча багато хто знайомий з основною концепцією гольфу, ми розповімо вам про деякі цікаві факти про гольф, про які ви, можливо, не знали.

У гольф грають в 208-ми країнах світу (з 245). І це ще не означає, що в інших країнах немає гравців в гольф. Гольфістів можна зустріти навіть серед кардиналів Ватикану. До речі, ви читали наші цікаві факти про Ватикан?

Порахувати любителів цієї гри неймовірно складно. Орієнтовна цифра, яка фігурує у всіх рейтингах – 450 мільйонів людей вміють тримати ключку в руках і хоча б раз на рік грають раунд в гольф. Гольф дійсно один з найпопулярніших видів спорту в світі. В світі налічується близько 33 тисяч полів для гольфу!

За кількістю спортсменів гольф трохи відстає від тенісу, хокею, волейболу, боксу, автогонок, баскетболу та футболу. Але тут є один цікавий нюанс. Його добре сформулював відомий спортивний журналіст Рік Вудсон.

Зверніть увагу, баскетболісти, бейсболісти і футболісти, коли йдуть на пенсію, починають грати в гольф. А гольф-про, коли йдуть на пенсію, не починають грати в баскетбол, бейсбол і футбол.

Рік Вудсон

Ні для кого не секрет, що ходьба корисна для здоров’я. І що може бути краще, ніж поле для гольфу з його чудовими краєвидами? Гольф – гра, в яку можуть грати люди всіх типів статури і спортивних даних.

Експерти в галузі охорони здоров’я та фітнесу стверджують, що проходження 10 000 кроків на день (так, цю цифру взяли майже зі стелі, але нехай буде цей орієнтир, ніж 2 години перед телевізором) – еквівалент 18 лунок або 8 км – поліпшить загальну фізичну форму і дозволить контролювати вагу.

Ось тільки деяки переваги гри в гольф для здоров’я:

 • Незважаючи на гандикап, стать чи пройдене поле, гравці роблять більш 10000 кроків під час стандартного гольф-раунду, що відповідає рекомендаціям багатьох медичних і клінічних лікарів з тренувань.
 • Під час гри в гольф на 18-ти лунках рівень глюкози в крові знижується на 20% у молоді, на 10% у людей середнього віку і на 30% літніх гравців.
 • Загальна витрата калорій за 18 лунок складає близько 2000 ккалорій при ходьбі і 1300 ккалорій під час їзди на гольф-карі.

Інші способи спалити 1300 калорій:

 • Силове тренування на 2 години 45 хвилин;
 • Заняття аеробікою 2 години 10 хвилин;
 • Біг на біговій доріжці 2 години 10 хвилин.

Додаткові переваги фізичного і психічного здоров’я для гри:

 • Сонячне світло. Коли ви граєте в гольф в чудовий сонячний день, організм отримує вітамін D, який необхідний для зміцнення здоров’я кісток і загального стану організму.
 • Сон. Доведено, що люди, які і працюють, і тренуються краще сплять вночі. Фізичне навантаження дозволяє позбутися від зайвої енергії, швидше засипати і висипатися вночі.
 • Спілкування. Гольф – захоплюючий вид спорту, яким можна насолоджуватися всією сім’єю, отримувати задоволення в колі друзів або колег. Гра – спосіб спілкування з іншими людьми і налагодження зв’язків.
 • Кисень. Свінг (удар) з ключкою еквівалентний виконанню як мінімум двохсот обертань, що дозволяє ефективно насичувати тіло киснем.
 • Психологічна стимуляція. Гольф дозволяє зосередити увагу, розвинути когнітивні навички та допомогти в розвитку стратегічного мислення. Гольф дає відчуття завершеності і приємне підвищення самоповаги.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link