10 цікавих фактів про Естонію

цікаві факти про естонію
  1. За даними ЮНЕСКО, в Естонії найвищий у світі рівень письменності дорослого населення, який складає 99,8%. Більш високий показник зафіксовано лише у Латвії та Північній Кореї 🙄. До статистики увійшли всі люди, що старші 15-річного віку.
  2. Естонський державний прапор має синій, чорний та білий кольори, що символізують небо, землю та прагнення естонців до світлого майбутнього. Спочатку прапор прийняли як власний атрибут представники естонського студентського суспільства у 1884 році. А вже після оголошення незалежності країни у 1918 році прапор став національним.
  3. Мешканці країни винайшли власний вид спорту – кійкінг, що у перекладі з англійської мови означає «той, який колишеться». Спортивні змагання полягають у гойданні на дуже високих гойдалках з можливістю робити оберти у 360 градусів. Першу конструкцію гойдалки розробив у 1993 році Адо Коск з міста Пярну.
  4. Естонці споживають найбільшу кількість пива у світі – 104 літри на одну людину за рік. Останнім часом у країні відбулася революція пива, та виробники представили на ринку новий крафтовий напій. Наразі тут виготовляють 2000 сортів різноманітного пива.
  5. Естонія є країною з дуже низькою щільністю населення. За цим показником вона посідає 188 місце серед держав світу. На території мешкає менше 30 осіб на 1 кв. км. 
  6. Територію Естонії займає велика кількість лісів – 52%. Країна вважається найбільш «зеленою» державою у Європі. Понад 46% лісових масивів знаходиться у державному володінні, вирубки підлягають суворому контролю. Відновлення лісів є обов’язковим та прописане у законодавстві країни.
  7. Територія країни є пласкою, найвищий пік над рівнем моря сягає висоти всього 318 м, при цьому він є найвищим у Балтії. У країні розташоване селище Каалі на острові Сааремаа, яке за даними одного вимірювання являє собою центр Європи. У цей острів влучив великий метеорит 3470-3545 років тому, від чого утворився кратер Каалі.
  8. Найстаріша громадська сауна у Таллінні була відкрита у 1310 році на вулиці Нунне. Заклад отримав назву Stockeri saun. Естонці вважають сауни джерелом здоров’я та гігієни. У них мешканці країни проводять час з малих років до самої старості. В естонському місті Отепяє проходить щорічний Європейський банний марафон.
  9. В Естонії є найстаріша дерев’яна споруда – церков Святої Магдалени у Рухну. Її будівництво розпочалося 22 листопада 1643 року. Найдавнішою частиною будови є хорова кімната з полігональним шпилем та споруда церкви з одного прольоту. 
  10. В Естонії жінок набагато більше, ніж чоловіків. На кожних 100 мешканок припадає лише 84 чоловіки. У країні проходить цікавий чемпіонат з носіння жінок, на якому естонські пари 11 років поспіль завойовували першість світу – з 1998 по 2008 рік.
Власний вид спорту – кійкінг
Естонія в 4К

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про Україну

Цікаві факти про Україну

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link