10 цікавих фактів про револьвер

цікаві факти про револьвер
  1. Перший пістолет виготовив Камілло Ветеллі у 1536 році. Назву своєму винаходу він дав на честь рідного міста Пістоя. Недоліком було те, ще така зброя є однозарядною. Тому, коли рівно через 300 років Джон Пірсон сконструював револьвер, який мав барабан з патронами, це стало справжньою революцією.
  2. Деякі люди винахідником револьверу помилково вважають Самюеля Кольта. Насправді ідея належить американцю Джону Пірсону, який продав її Кольту. Спочатку підприємець змушений був їздити по країні з рекламою продукції у пошуках інвесторів. Але згодом отримав замовлення на 1000 одиниць зброї, що надало можливість відкрити власне виробництво.
  3. Отримати перший контракт Самюелю Кольту допоміг техаський рейнджер Уокер. Наприкінці наступного сторіччя ім’я цього капітана увічнив Чак Норріс, випустивши на екрани однойменний культовий серіал. 
  4. Кольт помер у 1862 році, зробивши свої статки у 300 мільйонів доларів на виробництві та розповсюдженні зброї. Він вважався одним із найбагатших підприємців Америки. У листі своєму брату Самюель скаржився на те, що за незаконне розмитнення своєї продукції йому довелося сплатити 100 тисяч доларів. У нас час ця цифра приблизна складає 2 мільйони доларів.
  5. Найменшим функціональним револьвером є швейцарська модель C1ST. Довжина зброї складає 3.5 см, ширина – 1 см. Вага дорівнює 20 г, а калібр патронів – лише 2.34 мм. Боєприпаси включені у Книгу рекордів Гіннесса як найменші у світі. Вбити з цього револьверу неможливо, але він є повноцінною вогнепальною зброю, на користування якою потрібен дозвіл.
  6. Найбільш небезпечним визнано револьвер з трьома стволами. Його було виготовлено божевільним італійським майстром, ім’я якого залишилося невідомим. Зараз існує лише один екземпляр. Зброя дозволяє зробити 18 пострілів без перезаряджання барабана. Якщо поєднати це з калібром патронів 6.35 мм, навіть поганий стрілець має практично 100% шанс влучити у ціль.
  7. У звичайному пістолеті гільзи від патронів викидаються назовні. А ось у револьвері вони залишаються усередині й потребують примусового вилучення. Також у револьвері відсутні запобіжники. Щоб не допустити випадкового пострілу, просто не потрібно зводити курок.
  8. Найбільшим револьвером вважається копія моделі Ремінгтона 1858 року. Його довжина становить 126 см, вага – 45 кг, а калібр куль – 28 мм. На створення цієї зброї поляку Рішарду Тобісу знадобилося 2500 годин. Даний револьвер є повністю боєздатним, не враховуючи те, що кишеньковою зброєю його назвати дуже важко.
  9. У другій половині XIX століття у Франції почали виробляти револьвер-кастет-кинджал Apache за патентом бельгійського зброяра Dolne. У складеному стані зброя має довжину 110 мм, а при витягнутому лезі – 200 мм. Нанести важкі тілесні ушкодження за допомогою цього пристрою практично неможливо, але захистити себе від злодіїв у темному провулку реально.
  10. Австралієць Евелін Оуен сконструював револьвер-кулемет, барабан якого містить 50 патронів. Це був перший досвід винахідника, зроблений у власному гаражі. Механізм автоматичної стрілянини забезпечувався спіральною пружиною, яка використовувалась у патефонах.
5 найкращих револьверів

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Схожі статті

Copy link