Вміння чути себе покращує самопочуття та сприяє позитивним змінам у житті. Особливо важко чути себе під час війни. Наші почуття і бажання заглушені, тривогою, страхом, невизначеністю майбутнього. В багатьох зараз навіть інстинкти заблоковані або деактивовані і не можуть подавати сигнали нашій свідомості.
Найменші спроби встановити або налагодити можливість чути себе – це значний внесок у турботу про своє ментальне здоровья. Звичайно, має бути розуміння і коректировка на обставини, що спричинила війна у вашому житті. Це будуть дуже маленькі кроки, часом не помітні. Але терапевтичне і профілактичне значення цього процесу вагоме.
Прислухатися до себе – одна з найкращих речей, які ви можете зробити. Чути себе – це про контакт із собою, що означає розуміти свої почуття та інстинкти, знати СВОЇ бажання, уникати впливу оточення та поведінки за родовою чи соціальною програмою. Налагоджений звязок із своїм внутрішнім голосом підсилює відчуття щасливості і може поліпшити самопочуття, переконує, що ви перебуваєте на найкращому для себе шляху. Навчитися слухати себе дуже важливо, трохи доклавши зусиль, ви можете це зробити.
Навіть, коли все йде за планом і ви досягаєте своїх цілей, ви можете відчувати себе нещасним та пригніченим. Людям здається, що ваше життя успішне, але ви не завжди відчуваєте, що це так. Такі відчуття можуть означати, що ви не чуєте себе.
Часто причинами, що порушений контакт людини із собою та заблокуване вміння дослухатися до себе, є: зростання в авторитарній родині, вимушений догляд за хворим родичем, або навіювання з дитинства, що збереження миру означає мінімізацію своїх потреб тощо.
Часто ви робите щось за вказівкою інших, однак, згодом усвідомлюєте, що вам слід було дослухатися до себе. Це свідчення того, що вам слід більше довіряти своїм думкам, знанням і вірити у себе.
Чути себе – довіряти своїм інстинктам. Впровадження певних нових звичок у своє життя може допомогти вам у цьому. До таких звичок можна віднести наступні:
- Визначити свої цінності
Визнання того, у що ви вірите, може змінити все у вашому житті. Не дозволяйте ситуації, в якій ви опинилися, змусити вас піддатися тому, з чим ви не згодні. Залишайтеся в гармонії з тим, у що ви вірите, і відпустіть все інше.
- Усвідомте свої негативні думки про себе
Якщо ви відчуваєте негативні думки про себе, це може змусити вас ігнорувати свої власні думки та почуття. Визнання свого внутрішнього критика допомагає ігнорувати токсичні думки, а згодом і витіснити їх та замінити на позитивне самосприйняття.
- Блокуйте шум у вашій голові
Ви можете чути багато внутрішніх голосів та негативних думок про себе, але блокування того “шуму”, може допомогти вам подолати негатив та очистити внутрішній звуковий простір, щоб можна було почути свої найпотаємніші думки, почуття та бажання.
Навчитися розрізняти “шум” і власні думки допоможе вміння слухати себе.
- Перевіряйте себе щодня
Перевірка себе передбачає: задавати собі незручні питання. Запитувати себе “чому” або “як”, “для чого”, це дозволить вам звіритися зі своїми найпотаємнішими думками та почуттями. Будьте відвертими з собою.
- Відпустіть речі, які ви не можете контролювати
Відпускаючи речі, які ви не можете контролювати, ви зможете дослухатися до себе. Ця порада також, про вибір оточення і способів спілкування.
- Усвідомте різницю між вашими бажаннями та очікуваннями суспільства
Зниження залежності від думки оточуючих та соціальних вимог, ігнорування певних думок – це важкі, але важливі кроки, щоб почати дослухатися до себе.
Коли ви чуєте себе, все інше стає на свої місця, знижується рівень стресу і підвищується ваша впевненість і самооцінка.
Що означає чути себе
Навчитися слухати себе корисно, тому що це допомагає підвищити впевненість і самосвідомість. Ви можете відчути себе більш щасливими і спокійними, розуміючи, що ви на шляху, призначеному саме для вас.
Це допомагає спрямувати своє життя в напрямку, про який ви мріяли, робити те, що важливо для вас. А прислухаючись до своєї інтуїції, ви можете змінити ситуацію.
Ви можете практикувати слухання себе, спостерігаючи за своїми думками і почуттями без осуду. Осуд, критика – це і є той шум, що треба блокувати.
Ми прагнемо, щоб нас чули інші. Замість того, щоб чекати, коли вас почують інші, зосередьтеся на тому, щоб слухати себе. Коли ви навчитеся слухати себе, ви усвідомите дійсні потреби вашого розуму, тіла і духу.
Коли ви слухаєте себе, ви можете реалізувати своє уявлення про щастя. Нехтування ідеями та уявленнями інших людей щодо вашого життя – корисне, ви нарешті почнете робити те, що найкраще для вас.
Лише погляд всередину себе в пошуках мужності, сміливості, впевненості, співчуття та любові, може покращити ваше самопочуття, допомогти у житті. Пошуки зовнішніх джерел мотивації та натхнення будуть неефективні, якщо нема внутрішнього орієнтиру.
Щоб почути свій внутрішній голос, знадобиться час, але ви почнете помічати, що можете довіряти своїм інстинктам і шанувати свої потреби.
Перші кроки для вміння чути себе:
- робити те, що хочеться, а не те, що відчувається, як обов’язок
- припинити критикувати себе
- визначити,що дійсно важливо
- задавати собі запитання і бути відвертим
- запитувати себе про самопочуття
- звернення до психолога або до психотерапевта
Це життя належить вам, отже, лише ви можете прийняти найкраще рішення для себе.
Звичайно, що всі ці поради надзвичайно ефективні у мирний час. Вони працюють і зараз, можливо, з меншою ефективністю, із затримкою результату. Та вміння дослухатися до себе – потужна сила та підтримка у найважчі часи.
Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф
Підписуйтесь на розсилку "Цікаві статті"
Кожної пʼятниці ми надсилатимемо вам нові цікаві статті за тиждень у вашу поштову скриньку. Відписатися можна будь-коли. Наш контент на 100% безплатний.