10 цікавих фактів про арабську мову

цікаві факти про арабську мову
  1. Араби пишуть справа наліво, використовуючи арабську «в’язь». Це пов’язане з тим, що раніше для письма використовували не папірус, а дощечки з каміння, на яких виводили клинописні ієрогліфи за допомогою молотка та зубила. Також справа наліво пишуть на таких мовах, як персидська, іврит, урду, сіндхі.
  2. За кількістю носіїв у світі арабська мова посідає п’яте місце, належить до семітської гілки афразійської групи мов. Нараховується 5 розмовних груп сучасних діалектів арабської мови та понад 30 територіальних діалектів. Найбільше людей, що розмовляють арабською мовою, мешкає у Єгипті – близько 69 мільйонів.
  3. Коран вважається найдавнішим твором, що написаний на класичній арабській літературній мові. Це священна книга мусульман, що згідно з ісламським віровченням була передана пророком Мухаммедом як останній завіт людству. 
  4. З 28 літер арабського алфавіту вісім символів не мають відповідних звуків у мовах індоєвропейської сім’ї. Такі звуки є гортанними, їх вимовляють наче в задній частині горла. Вивчення вимови цих звуків є найбільш складним етапом навчанню арабської мови.
  5. Стандартна арабська мова належить до шести офіційних мов Організації Об’єднаних Націй поряд с англійською, іспанською, китайською, російською та французькою. Цього статусу арабська набула у 1973 році, що і є приводом відзначення Міжнародного дня арабської мови
  6. В інші мови світу прийшло чимало так званих «арабізмів» – слів, запозичених з арабської мови (алгоритм, алгебра, Альдебаран тощо). Особливо вони вплинули на іспанську мову. Це пов’язано з тим, що тривалий час під владою арабів знаходилась значна частина Піренейського півострова. В самій же арабській мові майже не міститься запозичених слів.
  7. Цікаво, що в арабській мові відсутні великі (заголовні) літери. Саме через це араби, що вивчають інші мови, забувають писати речення з великої букви. Під час написання не дозволяється переносити слово з одного рядка на інший – треба «розтягувати» його так, щоб заповнити весь рядок. Якщо слово не вміщується, його пишуть вгору.
  8. В арабській мові є «сонячні» та «місячні» літери, співвідношення яких складає 1:1, а також є артикль – визначений, препозитивний, однини. Такий поділ заснований на асиміляції артикля. «Місячні» літери при вимові не асимілюють артикль, а на письмі він завжди відображається однаково. 
  9. У третій особі дієслова в арабській мові відрізняють цілих шість форм: чоловічого та жіночого роду, однини, подвійного числа та множини. Якщо літери поєднуються чи до них додаються інші літери, то використовують одну з чотирьох або трьох форм написання літер. Тому лігатури цієї мови вважаються дуже складними.
  10. Понад 10% слів іспанської та каталонської (валенсійської) мови запозичені з арабської. А в турецькій мові за часів Оттоманської імперії кількість арабських слів складала понад 80%. Мальтійська мова також походить від арабської, хоча мешканці Мальти стверджують, що їхня мова сходить корінням до фінікійської.

Більше цікавих фактів на нашій «Планеті фактів» в Телеграмі. Приєднуйтесь!

Чим арабська мова подібна до української?

А ось так звучить арабська мова

Схожі статті

Copy link