Всесвітній день здоров’я травної системи

Всесвітній день здоров’я травної системи

29 травня відзначається Всесвітній день здоров’я травної системи. Свято вперше було закріплено за цією датою в 1958 році, коли Міжнародний з’їзд гастроентерологів прийняв свій Статут. День здорового травлення привертає увагу громадськості до проблем, пов’язаних із хворобами шлунково-кишкового тракту, на частку яких припадає понад 30% випадків від загального числа хвороб людства.

Схожі події:
🩺 Всесвітній день серця
🩺 Міжнародний день боротьби з гепатитом
🩺 Всесвітній день здоров’я ротової порожнини

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День відмічають медичні установи, проводячи просвітницьку та діагностичну роботу серед населення. Основна мета Всесвітнього дня здоров’я травної системи – сформувати у людей звичку правильно харчуватися, адже саме неправильний раціон призводить до більшості захворювань травлення. Серед способів профілактики – відмова від спиртного та паління, складання щотижневого раціону, правильний режим роботи та відпочинку.

Цікаві факти

  • Середньостатистична людина перетравлює за рік близько 500 кг їжі.
  • Процес травлення запускається одразу, щойно людина почує запах або побачить їжу. Починається він з виділення слини, а коли перший шматок страви потрапляє до рота, стартує вироблення ферментів. 
  • Близько 95% серотоніну – гормону задоволення – виробляється у кишківнику. Гарний привід тримати свою травну систему у доброму здоров’ї.
Позначки:
Share via
Copy link