Всесвітній день здоров’я травної системи

Всесвітній день здоров’я травної системи

29 травня відзначається Всесвітній день здоров’я травної системи (World Digestive Health Day). Свято вперше було закріплено за цією датою в 1958 році, коли Міжнародний з’їзд гастроентерологів прийняв свій Статут. День здорового травлення привертає увагу громадськості до проблем, пов’язаних із хворобами шлунково-кишкового тракту, на частку яких припадає понад 30% випадків від загального числа хвороб людства.

Схожі події:
Всесвітній день серця
Міжнародний день боротьби з гепатитом
Всесвітній день здоров’я ротової порожнини
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

День відмічають медичні установи, проводячи просвітницьку та діагностичну роботу серед населення. Основна мета Всесвітнього дня здоров’я травної системи – сформувати у людей звичку правильно харчуватися, адже саме неправильний раціон призводить до більшості захворювань травлення. Серед способів профілактики – відмова від спиртного та паління, складання щотижневого раціону, правильний режим роботи та відпочинку.

Цікаві факти

  • Середньостатистична людина перетравлює за рік близько 500 кг їжі.
  • Процес травлення запускається одразу, щойно людина почує запах або побачить їжу. Починається він з виділення слини, а коли перший шматок страви потрапляє до рота, стартує вироблення ферментів. 
  • Близько 95% серотоніну – гормону задоволення – виробляється у кишківнику. Гарний привід тримати свою травну систему у доброму здоров’ї.

Коли будемо відзначати Всесвітній день здоров’я травної системи?

РікДатаДень
202429 травняСереда
202529 травняЧетвер
202629 травняП’ятниця
202729 травняСубота
202829 травняПонеділок
Позначки:
Copy link