Всесвітній день видри

Всесвітній день видри

Кожного року останньої середи травня відзначається екологічне свято – Всесвітній день видри (World Otter Day). Подію започаткував Міжнародний фонд виживання видр.

Всесвітній день видр – це щорічна подія, присвячена підвищенню обізнаності про потреби збереження видр, харизматичної і життєво важливої частини водних екосистем у всьому світі. Цей день привертає увагу до проблем, з якими стикаються видри, і заохочує до дій, спрямованих на захист їхнього майбутнього.1

У 2024 році Всесвітній день видри відзначається 29 травня.
Схожі події: 

✔️ Міжнародний день бобра
✔️ День сумчастого мурахоїда (День намбата)
✔️  Всесвітній день крокодила

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хто такі видри

Видра є хижим ссавцем, який проживає у водоймах, печерах, водоростях. Ці тваринки дуже розумні та дружні між собою. Спілкування видр має широкий звуковий діапазон і різноманітність (від гавкання й писку до шипіння). Гарно плавають та пірнають.

Метою Всесвітнього дня видри є привернення уваги людства до важливості цих тварин для місцевої екосистеми, підвищення обізнаності щодо загроз та необхідності захисту видр, залучення до подолання проблеми браконьєрства й втрати тваринками місця проживання.

 • Чисельність видр на планеті значно скоротилась, тваринки близькі до загрози зникнення.

Міжнародний фонд виживання видр (International Otter Survival Fund, IOSF) заснував Всесвітній день видр, щоб привернути увагу до важкого становища видр у всьому світі. Багато видр стикаються із загрозами, пов’язаними з втратою середовища існування, забрудненням та нелегальною торгівлею дикими тваринами. Цей день був започаткований з метою підвищення обізнаності та перетворився на глобальне святкування, що охоплює події та заходи, які проводяться на всіх континентах.

Еволюція Всесвітнього дня видр

Спочатку цей день називався “Тиждень божевільної видри”, потім він перетворився на День поширення інформації про видр, потім на Міжнародний день виживання видр і, нарешті, на Всесвітній день видр, який ми відзначаємо сьогодні. Щороку IOSF та різні природоохоронні групи координують зусилля з просвітництва громадськості та адвокації збереження видр.

Заходи до Всесвітнього дня видр

Всесвітній день видри передбачає низку заходів, до яких може долучитися кожен охочий:

 • Освітні програми. Зоопарки, природоохоронні організації та школи організовують освітні сесії, на яких обговорюють біологію, екологію та охорону видр.
 • Заходи спрямовані на залучення місцевих громад до збереження видр, часто включають очищення річок та проекти з відновлення оселищ.
 • Кампанії в соціальних мережах. Використовуючи хештеги на кшталт #WorldOtterDay, прихильники акції діляться фактами про видр, фотографіями та природоохоронними повідомленнями, щоб охопити глобальну аудиторію.
 • Ініціативи зі збору коштів. Багато організацій проводять збори коштів на підтримку проектів з дослідження, порятунку та реабілітації видр.

Альянс дикої природи бере активну участь у порятунку видр від нелегальної торгівлі домашніми тваринами та їх реабілітації для повернення в дику природу.2

Загрози для видр

Видра є індикаторним видом, тобто її присутність і здоров’я відображають загальний стан середовища існування. Вони стикаються з кількома загрозами:

 • Руйнування оселищ. Розвиток і забруднення погіршують і скорочують біотопи, на які покладаються видри.
 • Забруднення води. Забруднюючі речовини з сільськогосподарських стоків, промислових викидів та розливів нафти можуть отруїти видр та їхню здобич.
 • Нелегальна торгівля. Видр часто відловлюють заради хутра або продають як домашніх улюбленців, незважаючи на правовий захист.

Природоохоронні заходи

Заходи з охорони природи мають вирішальне значення для виживання видр. Ці зусилля включають

 • Правовий захист. Забезпечення дотримання законів проти полювання та торгівлі видрами.
 • Збереження оселищ. Охорона та відновлення річок, водно-болотних угідь та прибережних територій, де мешкають видри.
 • Дослідження та моніторинг. Вивчення популяцій видр та їх загроз для кращого інформування стратегій збереження.

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Читайте також: Цікаві факти про бобрів

Цікаві факти про бобрів
 1. https://www.otter.org/world-otter-day []
 2. https://www.wildlifealliance.org/world-otter-day/ []
Позначки:
Copy link