День народження скотча

День народження скотча

27 травня вважається Днем народження скотча – липкої стрічки, яку ми використовуємо кожен день у різних сферах життя. Винахідником липкої стрічки вважається американець Річард Дрю. 

Схожі події:
🖇 День скотча
🖇 День народження степлера

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Дрю працював лабораторним техніком у компанії Minnesota Mining and Manufacturing, яка спеціалізувалась на виробництві наждачного паперу, а також займалася дослідженнями непроникних матеріалів та целофану. 

Одним із обов’язків Річарда було спостереження за тестуванням наждачної шкірки у магазинах та автосервісах. Одного разу він побачив, що під час фарбування кількома кольорами лінії виходять не охайними, тому захотів розв’язати цю проблему. Через рік технік розробив липку стрічку завширшки 5 см, але вона не одразу «припала до двору». Річард зекономив та наніс липкий склад тільки по межі стрічки, тому вона зморщувалася під час використання. Після цього випадку один з майстрів дав пораду Дрю звернутися до своїх шотландських директорів (Scotch bosses) та попрохати їх більше не економити, щоб зробити «винахід» більш клейким. У ті часи шотландців вважали дуже жадібними, це й стало підставою для виникнення назви одного з найбільш потрібних продуктів століття. 

Саме 27 травня 1930 року Річард Дрю отримав патент на свій винахід – скотч. Першу стрічку було вироблену на целофановій базі з каучуку, смол та олій. Вона принесла своєму винахіднику значний капітал.

Позначки:
Copy link