Всесвітній день тварин

4 жовтня у всьому світі відзначається важливе міжнародне свято – День тварин, або World Animal Day. Його мета – звернути увагу суспільства на права тварин та умови їх утримання. 

Вперше цей день організував 24 березня 1925 року у Берліні відомий на ті часи письменник та захисник тварин Генріх Ціммерманн. Через 4 роки святкування було призначене на 4 жовтня. Ціммерманн займався цією справою та домігся успіху – через 2 роки у Флоренції на міжнародному конгресі однодумців з захисного руху було затверджене це свято. Дату обрано на честь Франциска Асизького – католицького священнослужителя, покровителя тварин, який помер саме 4 жовтня.

Загрози життю тварин є різноманітними: кожен день люди руйнують місця їх проживання, зловживають природними ресурсами, займаються браконьєрством та незаконною торгівлею, що призводить до зникнення цілих видів.

  • Відповідно до статистичних даних, за одну годину на планеті зникають три популяції тварин, за день – більш ніж 75 видів тварин та рослин.

Цей день – нагода усвідомити людям свою відповідальність щодо тварин, можливість ще раз закликати суспільство захищати фауну.