Всесвітній день ерготерапії або трудотерапії

Всесвітній день ерготерапії або трудотерапії

Кожен рік 27 жовтня відбувається Всесвітній день ерготерапії або Всесвітній день трудотерапії.

Всесвітній день ерготерапії (World Occupational Therapy Day) – це міжнародне свято, яке визнає значний внесок ерготерапевтів і значний вплив, який вони мають на суспільство. Започаткований 27 жовтня 2010 року, цей день став ключовою датою в календарі ерготерапії, що відзначається в усьому світі з метою популяризації та вшанування цієї професії.

Сутність ерготерапії

Ерготерапія – це медична професія, яка фокусується на використанні оцінки та втручань для розвитку, відновлення або підтримки значущих видів діяльності або занять окремих осіб, груп або спільнот. Суть цієї професії полягає в наданні людям можливості брати участь у повсякденному житті, забезпечуючи їм повноцінне та продуктивне життя.

Хто такий ерготерапевт/трудотерапевт?

Ерготерапія – це лікування працею, причому вона застосовується до хворих як на фізичні недуги, так і на психічні. 

Це свято було започатковане у 2010 році з метою поінформованості людей про важливість професії ерготерапевтів.

Продукти та послуги на підтримку ерготерапевтів

Такі компанії, як Jobskin®, розробляють, виготовляють і постачають широкий асортимент одягу та медичних виробів, які допомагають ерготерапевтам у їхній трансформаційній роботі. Ці продукти, такі як сенсорні динамічні ортези (SDO), що складаються з динамічного одягу з лайкри, пропонують терапевтичні переваги, які дозволяють пацієнтам вести більш повноцінне життя.1

Глобальний вплив

Всесвітня федерація ерготерапевтів (WFOT) відіграє центральну роль в організації Всесвітнього дня ерготерапії. Представляючи понад 580 000 ерготерапевтів по всьому світу через більш ніж 100 національних професійних організацій, WFOT прагне встановити міжнародні стандарти освіти в галузі ерготерапії та сприяти досягненню досконалості в дослідженнях і практиці.2

Мета заснування Всесвітнього дня ерготерапії

Головна мета ерготерапії – мотивувати людей до активної участі у важливих заняттях в будь-якому віці та стані здоров’я. Також святкування дозволяє привернути увагу до діяльності федерації та масштабувати її роботу на місцевому, національному та міжнародному рівні.

Основна мета Всесвітнього дня ерготерапії – підвищити обізнаність про роботу з розвитку професії та підтримати діяльність WFOT на місцевому, національному та міжнародному рівнях. День ерготерапії відзначається щорічно 27 жовтня, а в багатьох країнах у жовтні також проводиться тиждень або місяць ерготерапії. Теми та святкуванняЩороку Всесвітній день ерготерапії має унікальну тему.

Наприклад, у 2021 році темою було “Належати. Бути собою”, а тема 2023 року – “Єдність через спільноту”, що підкреслює роль професії у співпраці з різними групами та спільнотами задля колективного блага суспільства.

Як відзначають цю подію?

З онлайн-джерел WFOT можна завантажити офіційний логотип Всесвітнього свята, приєднатися до мережі трудотерапії OTION, щоб спілкуватися з людьми з інших країн, ділитися новинами та ідеями. Розповсюдження інформації для робочих колективів та широкої публіки відбувається в установах, закладах та соціальних мережах.

З цієї нагоди численні ресурси, включаючи медіа-пакети з офіційними логотипами, ілюстрації для соціальних мереж і банерну рекламу, доступні різними мовами для безкоштовного завантаження з веб-сайту WFOT.

Крім того, WFOT співпрацює з promotingot.org для підтримки Глобального дня ерготерапії (OTGDS) – заходу, в рамках якого практикуючі ерготерапевти і студенти на волонтерських засадах надають соціальні послуги окремим особам або організаціям.

Кожний бажаючий може висловити свої вітання ерготерапевтам за їхній внесок у реабілітацію і лікування людей.

Всесвітній день ерготерапії – це не просто дата в календарі, що позначає чергове професійне свято, це глобальне визнання безцінної роботи ерготерапевтів. Незалежно від того, чи допомагає ерготерапевт людям відновити свою незалежність, чи допомагає громадам бути більш інклюзивними, чи виступає за соціальні зміни, ерготерапевти знаходяться на передовій, гарантуючи, що кожен має можливість жити кращим життям.

Схожі події:
🩺  День фізіотерапевта
🩺 День педіатра
🩺 Всесвітній день сімейного лікаря

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.jobskin.co.uk/world-occupational-therapy-day []
  2. https://wfot.org/world-occupational-therapy-day []
Позначки:
Copy link