Всесвітній день скрипки

Всесвітній день скрипки

Всесвітній день скрипки (World Fiddle Day) – це щорічне свято, яке вшановує багату спадщину та культурне значення скрипки, універсального струнного інструменту, який зустрічається в різних музичних традиціях по всьому світу. Цей день відзначається у кожну третю суботу травня, в рамках якої проводяться різноманітні фестивалі по всьому світу, де шанують скрипкову музику. Ця подія об’єднує скрипачів, фанатів скрипки і любителів музики, щоб визнати унікальний шарм інструменту та його внесок у різноманітні музичні жанри.

У 2024 році Всесвітній день скрипки відзначається 18 травня.
Схожі події:

✔️ День скрипки
✔️ Всесвітній день гітари
✔️ Міжнародний день віолончелі
✔️ Всесвітній день укулеле

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія виникнення Всесвітнього дня скрипки

Всесвітній день скрипки, заснований Каойміном Мак Ейді, скрипалем з графства Донегал, вперше відзначався у 2012 році. Подія була стратегічно приурочена до річниці смерті у 1737 році відомого італійського скрипкового майстра Антоніо Страдіварі, яка відбулася у травні. Перші урочистості в Торонто відбулися у 2013 році, того ж року до них долучився Вінніпег.

У 2015 році Канада офіційно визнала Всесвітній день скрипки Національним днем скрипки, що призвело до святкувань у таких містах, як Оуен-Саунд і Сент-Джонс, а також у Торонто. Того ж року в місті Річмонд, Онтаріо, відбувся Оттавський конкурс гри на скрипці та степ-танцю.

Святкування 2016 року включало спеціальний захід у Форт Йорку в Торонто 21 травня. Серед головних подій – виступ Йосвані Кастаньєда Вальдеса, який продемонстрував кубинську скрипку, та Ден Макдональд, який під час майстер-класу розповів про кейп-бретонську скрипку. Інші заходи відбулися в Оуен-Саунді, Онтаріо, та Скартаглені, графство Керрі, Ірландія.

У 2019 році Кінкардін, Онтаріо, відзначив свій п’ятий щорічний Всесвітній день скрипки жвавим виступом скрипалів під відкритим небом у центрі міста. Того ж року Скартаглен відзначив свято лекціями про життя місцевих скрипалів Деніса Мерфі та Джулії Кліффорд.

Всесвітній день скрипки є свідченням магічної привабливості скрипки та її здатності захоплювати аудиторію своїми унікальними мелодіями, яскравими звуками та багатою музичною спадщиною.

Коли будемо відзначати Всесвітній день скрипки?

РікДатаДень
202418 травняСубота
202517 травняСубота
202616 травняСубота
202715 травняСубота
202820 травняСубота

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link