Всесвітній день гавайської гітари

Всесвітній день укулеле

2 лютого 2011 року вперше було відзначено Всесвітній день укулеле (World Ukulele Day), міжнародне свято на честь мініатюрного музичного інструменту з неповторним звучанням. Укулеле часто називають гавайською гітарою. Всесвітній день укулеле є особливою подією для шанувальників укулеле в усьому світі. Цей день присвячений радості та музиці, яку дарує цей чарівний чотириструнний інструмент.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день гітари
✔️ Всесвітній день скрипки
✔️ Міжнародний день віолончелі
✔️ Міжнародний день музики

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Всесвітнього дня укулеле

Всесвітній день укулеле був започаткований у 2011 році Майком Лінчем, пристрасним гравцем на укулеле та викладачем. Цей день знаменує собою святкування унікального звучання укулеле та його здатності об’єднувати людей у гармонії та радості1.

Батьківщиною струнного інструменту вважають португальський регіон Мадейру, де вперше його виготовлено у XIX ст. та названо мачете да браха.

На Гавайські острови оригінальну гітару завезли португальські іммігранти наприкінці XIX ст. Місцеві жителі назвали її укулеле, тобто «блоха, що стрибає». Така дивна назва музичного інструменту пов’язана з характерними скачкоподібними рухами пальців музиканта по струнах.

Особливо популярним став чотириструнний інструмент за часів правління короля Калакауа. Тоді укулеле звучав на кожному державному зібранні.

На початку XX ст. укулеле стала важливим інструментом у створенні джазової музики. А у 1915 році на Сан-Франциському музичному фестивалі феєричний виступ гавайського гурту прославив невеличку гітару на весь світ.

Читайте нашу статтю: Цікаві факти про укулеле

Цікаві факти про укулеле

Мета заснування події

Мета Дня укулеле – привернути увагу суспільства до унікального звучання музичного інструменту та спонукати всіх охочих до навчання гри на неймовірній мінігітарі.

Святкування Всесвітнього дня укулеле

У Всесвітній день укулеле гравців на укулеле заохочують взяти до рук свої інструменти і заграти. Чи то підспівування улюбленій пісні, чи то спілкування з друзями, чи то вивчення нових акордів – у цей день святкують універсальність укулеле та його веселий дух. Популярною піснею до цього дня є “It’s A Ukulele Day” Норіне Мунго, яка стала гімном для гравців на укулеле по всьому світу2.

Люди святкують по-різному: від виконання серенад друзям і родині через Zoom до приєднання до місцевих укулеле-груп. Цей день нагадує про роль укулеле як “найдружнішого інструмента у світі”, що дарує посмішки на обличчях і тепло в серцях.

The Beatles та укулеле

The Beatles, особливо Джордж Гаррісон, мали глибоку прихильність до укулеле. Любов Джорджа до цього інструменту проявилася в його колекції укулеле та включенні його звучання в музику The Beatles. Пол Маккартні також вшанував спадщину Джорджа, зігравши на укулеле пісню “Something” під час першої річниці його смерті. Цей зв’язок підкреслює вплив укулеле навіть у світі рок-музики3.

Всесвітній день укулеле — це не просто вшанування інструменту, це свято музики, що обʼєднує людей та радість творення мистецтва. Варто послухати або спробувати грати на укулеле, щоб відчути чарівний та грандіозний шарм цього маленького музичного інструменту.

Читайте нашу статтю: 10 цікавих фактів про віолончель

Цікаві факти віолончель
  1. https://allthingsukulele.com/2023/02/01/world-ukulele-day-february-2-2023-🎻🌴/ []
  2. https://www.ukulelesunanimous.com/uke-blog/world-ukulele-day-2023 []
  3. https://www.beatlesstory.com/blog/2021/01/28/world-ukulele-day/ []
Позначки:
Copy link