День клінічних випробувань

День клінічних випробувань

День клінічних випробувань (Clinical Trials Day) — це щорічна подія про важливий внесок клінічних випробувань у розвиток медичних досліджень та медицинської науки, покращення результатів лікування та пошук нових методів лікування різних захворювань. Цей день, що відзначається 20 травня, визнає важливу роль волонтерів, дослідників, медичних працівників та організацій, які беруть участь у клінічних випробуваннях. Це дає можливість підвищити обізнаність про важливість клінічних випробувань у розробці безпечних та ефективних медичних заходів.

Дата проведення Дня клінічних випробувань обрана 20 травня, бо саме в цей день у 1774 році відбулося те, що вважається першим рандомізованим клінічним випробуванням (у цьому випадку, щоб вивчити вплив різних методів лікування цинги у матросів). Здійснив це Джеймс Лінд, корабельний хірург британського Королівського флоту.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день біомедичної лабораторії
✔️ Всесвітній день лабораторій
✔️ Міжнародний день медичної фізики

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Подія відзначається з 2014 року, заснована та організовується Асоціацією фахівців з клінічних досліджень (ACRP), яка була заснована у 1976 році.

Дана асоціація (ACRP) налічує понад 13 000 членів, є єдиною некомерційною організацією, яка займається виключно представництвом, підтримкою та захистом інтересів фахівців з клінічних досліджень.

День клінічних випробувань – це можливість для спільноти клінічних дослідників зупинитися в роздумах, визнанні та захопленні всім, що було досягнуто завдяки клінічним випробуванням і людям, які за ними стоять. Нові ліки та методи лікування, досягнення для охорони здоров’я та порятунку життів – це і є результати роботи усіх, хто дотичний до клінічних досліджень.

День клінічних випробувань підкреслює цінність досліджень, співпраці та етичного проведення клінічних випробувань у розвитку охорони здоров’я та покращенні життя пацієнтів у всьому світі.

Позначки:
Copy link