Міжнародний тиждень науки та миру

Міжнародний тиждень науки та миру

Щорічно протягом тижня, на який припадає 11 листопада відзначається Міжнародний тиждень науки та миру (International Week of Science and Peace).

У 2023 році Міжнародний тиждень науки та миру відзначається протягом 6-12 листопада.
Читайте також: 
🔬 День науки в Україні
🔬 Всесвітній день науки за мир і розвиток
🔬 День Дарвіна (Міжнародний день науки і гуманізму)

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія заснування Міжнародного тижня науки та миру

Міжнародний тиждень науки та миру відзначається у календарний тиждень, на який випадає 11 листопада. Вперше на неурядовому рівні його провели у 1986 році, який було названо ООН Міжнародним роком миру.

Організація подій та заходів в рамках тижня здійснювалася як неурядова ініціатива; секретаріат Міжнародного року миру був поінформований про підготовчі заходи та остаточний підсумок подій, що відбулися впродовж тижня. Організатори прагнули заохотити якомога ширшу міжнародну участь у святкуванні.1

Його організатори були задоволені результатами першої спроби, тому у 1988 році на Генеральній асамблеї ООН було ухвалено резолюцію, згідно з якою святу було надано офіційного статусу.

Ґрунтуючись на успіху святкування 1986 року, організатори продовжували свої зусилля в наступні роки. Визнаючи цінність щорічного відзначення, Генеральна Асамблея в грудні 1988 року прийняла резолюцію 43/61, в якій проголосила “Міжнародний тиждень науки і миру”. Генеральна Асамблея закликала держави-члени, міжурядові та неурядові організації заохочувати відповідні установи, асоціації та окремих осіб спонсорувати події та заходи, пов’язані з вивченням і поширенням інформації про зв’язок між науково-технічним прогресом і підтриманням миру і безпеки; закликала держави-члени сприяти міжнародному співробітництву між вченими і доручила Генеральному секретарю представити Генеральній Асамблеї на її сорок п’ятій сесії доповідь про заходи та ініціативи держав-членів і зацікавлених організацій у зв’язку з проведенням цього тижня. 1

Як відзначають цю подію?

Щорічне проведення такого тижня вважається його організаторами важливим внеском у справу встановлення миру у світі. Наукові конференції, лекції, семінари та інші заходи надають змогу поширити інформацію про можливість підтримання безпеки завдяки розвитку науково-технічного прогресу. Вони також підвищують рівень обізнаності людей, які не мають безпосереднього відношення до науки, але прагнуть розвивати свої знання у різних галузях.

З кожним роком у святкуванні бере участь більша кількість вчених, громадських діячів, студентів та інших людей, які небайдужі до питань безпеки у світі. Це розширює можливості співробітництва представників багатьох країн у використанні науки з метою подальшого забезпечення миру. 

  1. https://www.un.org/en/observances/world-science-day/week [] []
Позначки:
Copy link