Міжнародний день бухгалтерії

Міжнародний день бухгалтерії

10 листопада кожного року світ відзначає Міжнародний день бухгалтерії (International Accounting Day) – це день вшанування важливої ролі, яку бухгалтери відіграють у діловому світі та нашому особистому житті. Від ретельного відстеження фінансових операцій до стратегічного консультування з фіскальних питань, бухгалтери є неоспіваними героями, які забезпечують фінансову ясність і стабільність і є надзвичайно важливою ланкою будь-якого підприємства та бізнесу.

Міжнародний день бухгалтерії в історії

Відомо, що бухгалтерія – давня професія, яка існує близько 6 тисяч років, перші представники професії були ще у стародавньому Єгипті.

Коріння бухгалтерського обліку сягає стародавніх цивілізацій, де найдавніші записи з Месопотамії близько 5 000 років до нашої ери свідчать про використання облікових систем для відстеження храмових ресурсів. З тих пір професія значно розвинулася, а найпомітнішим досягненням стало запровадження подвійного запису Лукою Пачолі в 1494 році, система, яка використовується і сьогодні.

Дата святкування присвячена дню опублікування книги Луки Пачолі «Все про арифметику, геометрію і пропорції», в якій дається багато інформації щодо бухгалтерської справи.  Через це Пачолі вважається батьком бухгалтерії.

День бухгалтера започаткували у 1972 році як День бухгалтерської кар’єри, але вже у 1976 році змінили назву на більш сучасну.

Сучасний бухгалтер

Сучасні бухгалтери – це більше, ніж просто цифрові обчислювачі, вони є фінансовими стратегами, радниками та еспертами. Вони аналізують дані, готують фінансові звіти та пропонують ідеї, які спрямовують бізнес до стабільності та зростання. З появою даних та хмарних обчислень бухгалтери використовують сучасні ІТ-платформи, такі як CRM та ERP, щоб ще більше посилити свою роль.1

Розширення можливостей бухгалтерів за допомогою технологій

Відзначення Міжнародного дня бухгалтера може також означати розширення можливостей бухгалтерів за допомогою новітніх технологій. Сучасне програмне забезпечення та технології трансформують бухгалтерську практику, пропонуючи гнучку, спільну та підключену платформу, яка забезпечує комплексний погляд на фінансовий стан бізнесу.

Міжнародний день бухгалтера – це можливість подякувати бухгалтерам за їхню роль у нашому житті. Неважливо, чи це буде заклик у соціальних мережах з використанням #InternationalAccountingDay, чи купівля їм кави, чи забезпечення належної організації наших фінансових документів, невеликі жести можуть показати нашу вдячність за їхню старанну роботу.2

Відзначаючи Міжнародний день бухгалтера, давайте визнаємо глибокий вплив бухгалтерів на наше життя. Вони не лише управляють фінансами, але й формують економічні наративи бізнесу та націй.

Схожа подія:
🧮 День бухгалтера і аудитора України

Прочитайте історію виникнення події та дізнайтесь – що являє собою аудиторська діяльність, та які основні переваги й недоліки професії бухгалтера та аудитора.

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Цікаві факти про бухгалтерів

  • Бухгалтери мають власний герб.
  • 85% бухгалтерів – жіночої статі.
  • Аль Капоне засадили за ґрати через ухилення від сплати податків (робота бухгалтерії).
  1. https://www.accountingseed.com/resource/blog/celebrate-international-accounting-day/ []
  2. https://insights.taxinstitute.com.au/5-things-to-celebrate-this-international-accounting-day []
Copy link