Всесвітній день молитви

Всесвітній день молитви

Кожного року в першу п’ятницю березня християнство відзначає Всесвітній день молитви (World Day of Prayer), який охоплює близько 180 держав, зокрема Україну. У 2025 році дата святкування припадає на 5 березня.

Всесвітній день молитви – це унікальний екуменічний рух, який об’єднує жінок-християнок по всьому світу в молитві та діях за мир і справедливість. Цей день, що відзначається щорічно в першу п’ятницю березня, підкреслює силу молитви і вплив, який вона може мати на громади і нації в усьому світі. Своїм корінням Всесвітній день молитви сягає 19 століття і перетворився на всесвітню ініціативу, в якій беруть участь люди з понад 170 країн світу, долаючи конфесійні, культурні та расові кордони, щоб об’єднатися в дусі молитовної дії.1

У 2025 році Всесвітній день молитви відзначають 7 березня.

Схожі події:
🙏 День миру в Україні та Міжнародний день миру
🙏 День всесвітніх молитов за мир
🙏 Всесвітній день людського духу
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Витоки та еволюція

Всесвітній день молитви з’явився у 1887 році за ініціативи американки Мері Елен Джеймс, яка залучала усіх молитись за скривджених та бідних людей.

Всесвітній день молитви бере свій початок наприкінці 19-го століття в США і Канаді, де християнки ініціювали спільну діяльність для підтримки місіонерської роботи і вирішення соціальних питань. До 1887 року пресвітеріанські жінки закликали до дня молитви за домашні місії, а методистські жінки виступали за тиждень молитви і самозречення для закордонних місій. Цей акцент на молитві незабаром призвів до встановлення щорічних днів і тижнів молитви в різних конфесіях.

Рух офіційно сформувався в 1922 році, коли жінки з шести деномінацій утворили спільний комітет для проведення спільного дня молитви за домашні місії в США. Ця ініціатива швидко поширилася на Канаду, а потім на Британські острови в 1930-х роках, заклавши основу для того, що згодом стало Всесвітнім днем молитви.

Цілі та значення Всесвітнього дня молитви

Всесвітній день молитви має на меті об’єднати жінок різних рас, культур і традицій у щорічному дні молитви, а також у тіснішому спілкуванні, розумінні та діях протягом року. Він заохочує учасниць пізнавати інші країни та культури, співпереживати проблемам інших народів і долучатися до молитовних дій від їхнього імені. Рух демонструє, що молитва і дія нероздільні і що обидві вони мають глибокий вплив на світ.

Святкування різноманітності та єдності

Щороку Всесвітній день молитви присвячується окремій країні та конкретній темі, яку готують жінки цієї країни. Такий підхід дозволяє учасницям дізнатися про життя, культуру та виклики, з якими стикаються їхні сестри в інших частинах світу, сприяючи зміцненню почуття глобальної солідарності та взаємної підтримки. Теми і країни, обрані для Всесвітнього дня молитви, підкреслюють різноманітний досвід жінок у всьому світі, а також об’єднують учасниць у спільній молитві та меті.

Рух усвідомленої молитви та молитовної дії

Всесвітній день молитви демонструє силу усвідомленої молитви та молитовної дії. Інформуючи учасників про реалії, з якими стикаються жінки в різних частинах світу, цей рух заохочує до глибшого, більш емпатійного підходу до молитви. Крім того, він мобілізує учасників до конкретних дій на шляху до миру, справедливості та рівності, демонструючи відчутний вплив, який молитва може мати на світ.

Метою Дня молитви є підтримка тих народів, котрі живуть у жорстокості та несправедливості. Учасники свята вірять, що спільне звернення до Господа змінить життя на краще.

Всесвітній день молитви є свідченням сили та єдності жінок-християнок у всьому світі. Щорічно відзначаючи його, цей рух продовжує розвивати почуття глобальної спільноти, взаємної підтримки та спільної віри. З нетерпінням чекаючи майбутніх святкувань, пам’ятаймо про силу молитви і про те, які зміни ми можемо зробити, коли об’єднуємося в любові та солідарності.

Коли будемо відзначати Всесвітній день молитви?

РікДатаДень
20241 березняП’ятниця
20257 березняП’ятниця
20266 березняП’ятниця
20275 березняП’ятниця
20283 березняП’ятниця
  1. http://worlddayofprayer.net/index.html []
Позначки:
Copy link