Всесвітній день екології

Всесвітній день екології

Всесвітній день екології (World Ecology Day) або Всесвітній день охорони навколишнього середовища, що відзначається 1 листопада, – це день, присвячений визнанню складних взаємовідносин людини з навколишнім середовищем. Він нагадує про важливість збереження балансу між економічним розвитком і збереженням навколишнього середовища.

Суть Всесвітнього дня екології

Відзначення Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища зумовлене необхідністю визнати роль екології як наукової дисципліни. Вона підкреслює важливість розуміння взаємозв’язків між живими істотами і навколишнім середовищем. Екологія прагне зрозуміти, як організми впливають на біотичні (живі) та абіотичні (неживі) компоненти свого середовища і самі зазнають впливу від них. З огляду на зростаючий вплив людини на навколишнє середовище, вивчення екології стало як ніколи актуальним. Вона дає уявлення про складні взаємозв’язки в екосистемах і пропонує рішення нагальних екологічних проблем.

Глобальна перспектива

Світові лідери визнали важливість екології у прийнятті глобальних рішень. Цілі сталого розвитку Організації Об’єднаних Націй та Паризька кліматична угода є свідченням цього глобального зобов’язання. Ці цілі спрямовані на захист планети та забезпечення процвітання для всіх. Досягнення цих цілей вимагає колективних зусиль від урядів, приватного сектору, громадянського суспільства та кожної людини.

Як ми можемо зробити свій внесок?

 • Зменшуй, використовуй повторно, переробляй
  Переробка пластику економить вдвічі більше енергії, ніж його спалювання. Проте у США переробляється лише близько 23% пластикових пляшок.Алюмінієві бляшанки, які є предметом №1 у переробці, складають менше 1% американських відходів. Перероблена бляшанка, як правило, повторно використовується протягом 60 днів.
  Скляна тара може бути перероблена і повернута на полиці магазинів всього за 30 днів, але розкладається на звалищі близько 4 000 років.
 • Використовуйте багаторазову пляшку для води
  Американці купують майже 50 мільярдів пляшок води щороку. Використовуючи багаторазову пляшку, ви можете заощадити в середньому 156 пластикових пляшок щороку.
 • Купуйте місцеві товари
  Товари часто долають великі відстані, перш ніж потрапляють до споживачів. Підтримка місцевих ринків та бізнесу зменшує енергію, необхідну для транспортування.
 • Їжте більше зелені та менше м’яса
  Велика рогата худоба залишає великий водний слід. Споживаючи більше фруктів та овочів і зменшуючи споживання м’яса, ми можемо зберегти ресурси. Ініціативи на кшталт “Пісного понеділка” можуть стати чудовим початком.1

Всесвітній день екології нагадує про нашу відповідальність перед довкіллям. Вносячи невеликі зміни у своє повсякденне життя, ми можемо зробити свій внесок у здоров’я планети. Давайте відсвяткуємо цей день, замислившись над своїми звичками і зробивши усвідомлений вибір для охорони навколишнього середовища, заради майбутнього.

Схожі події: 
✔️ Всесвітній день екологічної освіти
✔️ День екологічного боргу
✔️ Всесвітній день навколишнього середовища

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Читайте нашу статтю: Екологічне Різдво

Екологічне Різдво
 1. https://www.westwardenv.com/news/world-ecology-day []
Позначки:
Copy link