Всесвітній день богопосвяченого життя

Всесвітній день богопосвяченого життя

Всесвітній день богопосвяченого життя (World Day for Consecrated Life), встановлений Папою Іваном Павлом ІІ у 1997 році, є щорічним святом Католицької Церкви, яке вшановує відданість тих, хто обрав богопосвячене життя. Цей день є не лише даниною пам’яті богопосвяченим особам, але й нагодою для всієї християнської спільноти замислитися над значенням богопосвяченого життя.

Походження та значення

Всесвітній день богопосвяченого життя був встановлений, щоб допомогти Церкві оцінити свідчення тих, хто вирішив слідувати за Христом, дотримуючись євангельських порад про убогість, цнотливість і послух. Відзначається 2 лютого, що збігається зі святом Стрітення Господнього. Ця дата була обрана тому, що вона символізує Христа як світло для світу, роль, яку покликані наслідувати ті, хто живе богопосвяченим життям.((https://www.usccb.org/committees/clergy-consecrated-life-vocations/world-day-consecrated-life))

Послання Папи Івана Павла ІІ

У своєму посланні з нагоди першого Всесвітнього дня богопосвяченого життя Папа Іван Павло ІІ підкреслив невід’ємну роль богопосвяченого життя в місії Церкви. Він зазначив, що богопосвячене життя лежить в основі Церкви і має вирішальне значення для її місії. Папа заохочував богопосвячених осіб з упевненістю дивитися в майбутнє і відновлювати свою відданість своєму покликанню.((https://www.vatican.va/roman_curia/congregations/ccscrlife/documents/hf_jp-ii_mes_06011997_i-consecrated-life-day_en.html))

Потрійна мета

Всесвітній день богопосвяченого життя служить трьом основним цілям:

  • Хвалити і дякувати Богові: Це день урочистої прослави і подяки Богові за дар богопосвяченого життя, який збагачує християнську спільноту різноманітними харизмами і повчальними життями, присвяченими Царству Божому.
  • Сприяти поширенню знань та пошани: Цей день має на меті підвищити обізнаність та пошану до богопосвяченого життя серед усього Божого люду.
  • Підбадьорення богопосвячених осіб: Запрошує богопосвячених осіб святкувати чудеса, які Бог здійснив у них, допомагаючи їм наново відкрити божественну красу у своєму способі життя та підтвердити свою місію в Церкві та світі.((https://www.catholicnewsagency.com/news/250277/5-things-to-know-about-the-world-day-for-consecrated-life))

Святкування та молитви

Святкування Всесвітнього дня богопосвяченого життя в парафіях переноситься на наступну неділю, щоб підкреслити дар богопосвячених осіб для всієї Церкви. За богопосвячених осіб підносяться особливі молитви, в яких просять Божої благодаті, щоб допомогти їм більш інтенсивно жити своїми хресними обітницями та бути наполегливими у їх виконанні.

Богопосвячене життя розглядається як особлива жива пам’ять про спосіб життя Ісуса. Воно служить хресному освяченню всіх вірних, нагадуючи Церкві про її покликання належати тільки Господу.

Всесвітній день богопосвяченого життя – це нагода замислитися над глибоким впливом богопосвяченого життя на Церкву і суспільство. Це життя, яке свідчить про Євангеліє і робить значний внесок у місію Церкви через різні форми служіння, молитви та спільнотного життя.

Всесвітній день богопосвяченого життя є важливою подією в Католицькій Церкві, яка підкреслює красу і важливість життя, присвяченого Богові. Це день радості, вдячності та оновлення для всієї християнської спільноти, особливо для тих, хто прийняв це особливе покликання.

Схожі події:
✔️  Всесвітня неділя причастя
✔️ Всесвітній день релігії
✔️ Всесвітній день прощення

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link