Початок Різдвяного посту

Початок Різдвяного посту за юліанським календарем

Кожного року напередодні Різдва Христова у православ’ї розпочинається постування, яке триває 40 днів: з 28 листопада по 6 січня, тому в церковному статуті воно називається Чотиридесятницею. Друга назва – Пилипів піст (починається одразу після святкування пам’яті святого апостола Пилипа). Метою посту є підготування вірян до великого свята – Різдва Христова.

Однак, цьогоріч все більше українців відзначатимуть Різдво на два тижні раніше, разом з усім християнським світом, бо ж не бажають візначати його за окупантським звичаєм.


Вже чекаємо на ✨ Різдво Христове (в січні), або на ✨ Різдво Христове за Григоріанським календарем (в грудні)

Почитайте історію виникнення подій, та дізнайтеся – чи існують особливі різдвяні прикмети, який був найбільший в історії різдвяний подарунок, а також який різдвяний фільм є найбільш касовим.
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про ці та всі інші актуальні свята та події на кожен день.

Особливості Різдвяного посту

  • Різдвяне постування не вважається суворим в порівнянні з іншими постами. Під суворою забороною м’ясо, яйця та молочні продукти.
  • В понеділок, середу й п’ятницю не можна вживати вино, рибу та їжу з олією.
  • Щовівторка та щочетверга олія вживається.
  • Дозвіл на куштування риби діє під час великих свят та вихідних днів, а у випадку, якщо свято припадає на середу чи п’ятницю, дозволяється лише вино та олія, а риба – ні.
  • 3 2 січня постування стає суворішим: вживання риби в будь-які дні тижня під забороною. Дозволяються усі церковні треби, окрім вінчання.
Рекомендовано
Щорічно в останню п’ятницю листопада Україна відзначає День логіста. У…