Міжнародний тиждень профілактики отруєнь свинцем

Кожен рік у третій декаді жовтня, починаючи з останньої неділі повного тижня, стартує Міжнародний тиждень профілактики отруєнь свинцем.

Міжнародний тиждень профілактики отруєнь свинцем в 2023 році відзначається з 22 по 28 жовтня.

Схожі події:
🧪 Український День навколишнього середовища (День довкілля)
🧪 Всесвітній день безпеки харчових продуктів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Свинець та його вплив на організм людини

Свинець утворює токсичні сполуки, повсюдне використання речовини призводить до забруднення навколишнього середовища та появи захворювань у багатьох людей. Відомо, що приблизно 40% свинцю, який знаходять в організмі людини, потрапляє з їжею, трохи менше 30% – з пилом, 15% – з водою, 5-10% – з повітрям. Метал погано впливає на нервову та серцево-судинну системи, шлунок та кишківник. Особливо небезпечний свинець для дітей, адже здатен викликати порушення інтелектуальних здібностей.

  • Згідно зі статистикою ВООЗ, свинець – один із найнебезпечніших та розповсюджених забрудників довкілля. Цей метал широко застосовується в різних галузях промисловості та побуті, виробляється у великих об’ємах, проникає та поширюється у довкіллі на великі відстані. Виробництво свинцю у всьому світі тільки зростає і за останніми даними складає 3 млн тон сировини за рік. 

Мета заснування події

Тиждень профілактики отруєнь свинцем – нагода ще раз нагадати людям про небезпечність цього хімічного елементу та привернути увагу влади у кожній країні до зменшення об’єму виробництва свинцю, його поширення і використання.

Позначки:
Copy link