Всесвітній день профілактики остеопорозу

З ініціативи Національного товариства остеопорозу Великої Британії та за рішенням ВООЗ щороку, починаючи з 1999 р., 20 жовтня відзначають Всесвітній день профілактики остеопорозу.

Схожі події:
🩺 Всесвітній день хребта
🩺 Всесвітній день дитячої кістки і суглобів
🩺 Міжнародний день подіатрії

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Що таке остеопороз?

Невиліковне прогресуюче захворювання вражає опорно-рухову систему, деформуючи та знижуючи щільність кісток, у результаті чого вони втрачають міцність, після чого зростає ймовірність переломів.

У перекладі з грецької термін «остеопороз» означає «пориста кість». Першим, хто звернув увагу у XVIII ст. на зміни, які відбуваються у кістковій тканині упродовж життя людини, був шотландський хірург Джон Хантер. Але назву «остеопороз» хворобі дав у XIX столітті хірург із Франції Якоб Лобштейн.

Хто у зоні ризику?

Остеопороз займає четверту сходинку серед захворювань, які стають причиною інвалідності та летальних випадків.

  • В більшості випадків хвороба вражає людей (особливо жінок) за 50 років, коли в організмі відбуваються вікові зміни, які посилюються під впливом шкідливих звичок та несприятливої екології. 

У половині випадків безсимптомний перебіг хвороби ускладнює її діагностування на ранніх строках. 

  • В останні роки в Україні число хворих на цю недугу збільшується. Медики стверджують, що на даний час в Україні остеопорозом страждають 6 млн осіб.
Позначки:
Copy link