Міжнародний день резервного копіювання

Всесвітній день резервного копіювання

Що це за день?

31 березня, напередодні “Дня дурня”, весь світ відзначає Всесвітній день резервного копіювання (World Backup Day). Мета свята – привернути увагу всіх людей, які працюють з цифровими даними, про важливість їх збереження. Кожен користувач сам повинен упевнитися в тому, що вся важлива інформація на його смартфоні, комп’ютері чи гаджеті збережена, а потім поширити знання про необхідність створення резервних копій серед інших користувачів.

Резервна копія – це копія всіх ваших важливих файлів, наприклад, сімейних фотографій, домашнього відео, документів та електронних листів. Замість того, щоб зберігати все це в одному місці (наприклад, на комп’ютері або смартфоні), ви зберігаєте копії в безпечному місці.1

Схожі події:
💾 Міжнародний день відкритих даних
💾 Європейський день захисту даних
💾 Міжнародний день системного інженера

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Як виникла ідея відзначати Міжнародний день резервного копіювання?

Ініціаторами, які започаткували святкування Всесвітнього дня резервного копіювання, були користувачі Reddit – сайту соціальних новин, на якому люди залишають посилання на цікаві новини в інтернеті. Сама дата 31 березня також була обрана невипадково. Річ у тім, що більшість загальновідомих випадків, які стосувалися втрати даних випадало на 1 квітня. Це пов’язано з тим, що 1 квітня, на «День дурня» у всесвітній мережі особливо часто поширюються різноманітні віруси, спрямовані на знищення інформації. У комп’ютерній спільноті вважають, що є так звані першоквітневі віруси, які починають діяти у цей день та призводять до збоїв у роботі операційної системи та до втрати даних.

Попри це, зберегти свою інформацію від зловмисників та від невідворотної втрати можна з допомогою різноманітних програм та інструментів. Як це зробити? Вирішувати кожному. Це можна здійснити самостійно або звернутися за допомогою до відповідних фахівців.

Найгучніша історія втрати даних

У соціальній мережі Myspace під час переходу з одного сервера на інший було втрачено всі музичні файли, які додавалися на ресурс у період 2005-2012 рр. Засновники ресурсу стверджують, що було безповоротно втрачено понад 50 000 000 музичних треків, розміщених 15 000 000 користувачами. І сталося це напередодні 1 квітня.

Ще одна легенда створення Всесвітнього дня резервного копіювання даних говорить про те, що в одного з користувачів на ім’я Адам Джефферсон поламався ноутбук. Оскільки він не робив резервних копій, то втратив всі файли, що створив за 3 роки роботи. Після цього він опублікував пост про свою біду на сервісі Reddit та запропонував запровадити свято резервного копіювання даних, який би нагадував людям про збереження даних на цифрових носіях. Інші користувачі швидко підхопили цю ідею та створили окремий сайт Міжнародного дня резервного копіювання.

Що таке бекап і чому необхідно копіювати дані?

Бекап – це запасна, резервна копія всієї важливої інформації на пристрої. Файли, які зберігаються на комп’ютері чи телефоні, додатковим примірником зберігаються на флешці, переносному диску, на спеціальному онлайн-сервісі чи в будь-якому іншому надійному місці. Цифрові документи втрачаються набагато частіше, ніж здається, а втрата завжди відбувається у найкритичніший момент, коли терміново треба скористатися важливими даними.

Планшет, смартфон, фотоапарат, ноутбук та інший пристрій можна банально загубити чи зламати. Мало хто задумується над тим, що навіть одна маленька несправність може призвести до незворотної втрати важливих даних. І найсумніше те, що кожен має можливості усі ці файли зберегти. Якщо йдеться про несправність, то в деяких випадках втрачені дані можна відновити, але для цього необхідно витратити додаткові зусилля, багато часу та фінансів.

А ви знали, що:

  • 21% користувачів нічого не чули про резервне копіювання.
  • Кожної хвилини спостерігається викрадення понад 113 телефонів.
  • 29% нещасних випадків не можливо передбачити і вони трапляються випадково.
  • Щомісяця 30% комп’ютерів у світі отримують віруси, небезпечні для збереження даних.((https://www.worldbackupday.com/en))

Види резервного копіювання інформації

Повне копіювання – це вид бекапу, що має здійснюватися регулярно, наприклад, щомісяця або щотижня. Під час цієї процедури вся цифрова інформація у повному обсязі копіюється на фізичний чи віртуальний носій.

Диференціальний вид резервного копіювання полягає у додатковому збереженні тих файлів, котрі зазнали деяких змін.

Додатковий бекап – створюються нові, додаткові копії змінених документів, у той час, коли стара копія зберігає файли такими, якими вони були до зміни.

Пофайловий метод – це коли вся інформація зберігається в окремих файлах.

Можливостей для збереження запасних копій сьогодні надзвичайно багато, проте найпопулярнішими є віддалені сервіси для збереження даних. Вони спеціально для цього налаштовані: дозволяють працювати в автоматичному режимі, дають високі гарантії збереження інформації, не потребують особливих затрат на налаштування, у своїй більшості є безкоштовними.

Перед тим, як розпочати копіювати дані, необхідно зробити кілька простих, проте важливих кроків, які допоможуть зробити все правильно. Перш за все необхідно потурбуватися про те, щоб дані копіювалися стабільно та безперебійно. Оскільки файли періодично змінюються, варто налаштувати регулярне створення бекапу та правильно підібрати проміжок часу для цього. Під час копіювання система постійно дає звіти, які необхідно обов’язково переглядати. Контролювати процес копіювання необхідно тому, що ним займається програма, у якій також можуть відбуватися збої.

Як відзначати Всесвітній день резервного копіювання?

Оскільки мета свята – нагадати іншим про важливість резервного копіювання, то перше, що має зробити кожен користувач в цей день – зробити бекап усіх своїх даних. Також треба дати урочисту присягу до Міжнародного дня бекапу, щоб 1 квітня не залишитися в дурнях. Текст присяги можна знайти на офіційному сайті свята. 

В цей день також важливо поширювати інформацію серед своїх колег та знайомих про важливість створення резервних копій своїх документів.

Коли будемо відзначати Всесвітній день резервного копіювання?

РікДатаДень тижня
202131 березняСереда
202231 березняЧетвер
202331 березняП’ятниця
202431 березняНеділя
202531 березняПонеділок
  1. https://www.worldbackupday.com/en []
Copy link