Міжнародний день пігментації шкіри

Міжнародний день пігментації шкіри

Міжнародний день пігментації шкіри (International Skin Pigmentation Day) – це щорічна подія, присвячена підвищенню обізнаності про порушення пігментації шкіри, та лікування цього розладу. Цей день відзначається 25 травня і має на меті сприяти обізнаності, суспільства про різні захворювання, які впливають на пігментацію шкіри, такими як вітіліго, альбінізм і мелазма.

Схожі події:
✔️ Всесвітній день вітіліго
✔️ День захисту від Сонця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Нерівномірна пігментація шкіри (також відома як гіперпігментація) є поширеною проблемою шкіри. Пігментні або сонячні плями, або темні ділянки шкіри, часто з’являються на відкритих ділянках тіла, таких як шия, обличчя, декольте, руки та кисті та інших ділянках тіла, які регулярно перебувають на сонці. Вплив сонця, ліки та гормональні зміни є найпоширенішими причинами темних плям.

Гіперпігментація має три типи: пігментні плями, мелазма та постзапальна гіперпігментація.

Мелазма, також відома як хлоазма, — це захворювання, при якому на обличчі з’являються суцільні плями гіперпігментації.

Постзапальна гіперпігментація – це стан шкіри після пошкодження або травми, що після загоєння змінює колір. Це часто супроводжує людей з акне, а також є побічним ефектом косметичних операцій, таких як дермабразія, лазерна терапія та хімічний пілінг.

Цікаві факти про шкіру та пігментацію шкіри:

  • шкіра – наш найбільший орган
  • 2200 р. до н. – відома найдавніша літературна згадка про вітіліго
  • вітиліго — хронічне захворювання шкіри, а саме поява білявих ділянок депігментації на шкірі, розвивається внаслідок втрати або зниження функції меланоцитів. Однак досі остаточно причину ціього розладу не встановлено.
  • 19 ст. – виявлено вперше пичину пігментації — меланоцит
  • Мелазма частіше зустрічається у жінок і вважається причиною гормональних коливань. Мелазма вражає 10–15 % вагітних жінок і 10–25 % жінок, які використовують оральні контрацептиви.
  • 1936 р. – винайдено сонцезахисний крем компанією L’Oréal
  • До 20 століття вважалося, що пігментація і смаглява шкіра – це ознака низького соціального статусу, оскільки лише бідні люди проводили багато часу на сонці
  • шкіра має інший колір при народженні – навіть у темношкірих людей, новонароджені світліші за дорослих, шкіра дитини темнішає у перші кілька днів після пологів, коли кровообіг рознесе по шкірі пігменти.

Коли будемо відзначати Міжнародний день пігментації шкіри?

РікДатаДень
202425 травняСубота
202525 травняНеділя
202625 травняПонеділок
202725 травняВівторок
202825 травняЧетвер
Позначки:
Copy link