Міжнародний день коко-мам

Міжнародний день коко-мам

Міжнародний день коко-мам (International Coco Mom Day) або Міжнародний день кокосових матерів, який відзначається щорічно 22 травня, присвячений вшануванню унікального внеску та досвіду чорношкірих і темношкірих матерів у всьому світі. Заснований компанією Coco Bump, LLC у 2021 році, цей особливий день підкреслює важливість материнського здоров’я та добробуту в цих громадах і звертає увагу на нерівність, з якою вони стикаються у сфері охорони здоров’я.

Витоки та значення

Заснування Міжнародного дня кокосових матерів було зумовлене бажанням відзначити та підтримати темношкірих матерів, які часто стикаються з вищими показниками материнської та дитячої захворюваності та смертності через системні диспропорції в охороні здоров’я. Цей день також збігається з місяцем відзначення Дня матері, що ще більше підкреслює важливість материнства в цих громадах.

Важливо зазначити, що погіршений стан здоровʼя та значно вищі показники коефіцієнту смертності серед темношкірих матерів прямо корелюють з доступом та якістю медичних послуг, у порівнянні з іншими групами матерів.

Схожі події:
✔️ Міжнародний день матері
✔️ Міжнародний день померлих матерів
✔️ Міжнародний день кольорових жінок
✔️ Всесвітній день жіночого здоров’я

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Святкування та відзначення

Міжнародний день коко-мам заохочує до різноманітних форм святкування, пристосованих до індивідуальних і сімейних уподобань. Громади заохочуються до участі в таких заходах, як організація невеликих зустрічей, спільні обіди, сімейні фотографії та публікації в соціальних мережах, щоб поширювати інформацію про життя цих матерів і вшановувати їхні заслуги.

Ці заходи не лише зміцнюють дух громади, але й сприяють більшій видимості та розумінню проблем та викликів, з якими стикаються чорношкірі та темношкірі матері.

Цілі та вплив

Основна мета Міжнародного дня коко-мам – зменшити расову нерівність у сфері материнського здоров’я та забезпечити темношкірим і темношкірим матерям догляд і підтримку, яких вони потребують і на які вони заслуговують. Зосереджуючи увагу на проблемах материнського здоров’я та методах лікування, цей день має на меті покращити результати для матерів та їхніх сімей. Він нагадує про постійну потребу в рівності у сфері охорони здоров’я та важливість підтримки громадськості у досягненні цих цілей.

Міжнародний день коко-мам – це життєво важлива платформа для адвокації за поліпшення стану здоров’я темношкірих матерів. Він дає можливість замислитися над досягнутим прогресом і над тим, що ще потрібно зробити, щоб забезпечити всім матерям доступ до догляду та підтримки, яких вони потребують. Цей день є закликом до дій для окремих осіб, громад та політиків до спільної роботи задля відчутних змін у житті цих жінок.

Коли будемо відзначати Міжнародний день коко-мам?

РікДатаДень
202422 травняСереда
202522 травняЧетвер
202622 травняП’ятниця
202722 травняСубота
202822 травняПонеділок

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Позначки:
Copy link