День звільнення міста Слов’янська від проросійських терористів

День звільнення міста Слов’янська від проросійських терористів

5 липня не лише мешканці Слов’янська, але і всі патріоти України святкують День звільнення міста від проросійських терористів. У цей день українські військові витіснили бойовиків з окупованої території та підняли на площі національний жовто-блакитний прапор.

Історія виникнення Дня звільнення міста Слов’янська від проросійських терористів

Окупацію міста терористи розпочали 12 квітня 2014 року із захоплення міськвідділу, міськради та будівлі СБУ. У цей день бойовиками було вилучено 420 одиниць зброї, що дозволило озброїти представників місцевого криміналу, які вирішили добровільно приєднатися до сепаратистів.

З 13 квітня на території міста та прилеглих населених пунктів велися жорстокі бої, у яких загинули десятки українських військових та мирних мешканців. Втрати серед терористів склали 470 осіб. 

Були зруйновані та пошкоджені школи, лікарні, приватні та багатоповерхові будинки. В місті не було світла та води, залізниця та автомобільні під’їзні дороги були блоковані, введена комендантська година.

В результаті широкомасштабної АТО, до якої були залучені ЗСУ, 5 липня місто було звільнено від бойовиків. А у 13:00 прапор України вже майорів над міськрадою на головній площі міста.

Позначки:
Copy link