День пам'яті святих чудотворців Косми і Даміана

День пам’яті святих чудотворців Косми і Даміана

1 листопада (14 листопада) відзначається День пам’яті святих чудотворців Косми і Даміана Асійських. При житті ці брати були лікарями й жили на межі III та IV століття. За переказами, їхні мощі й після смерті продовжували створювати багато чудесних зцілень.

Схожа подія: Памʼять преподобного Онисима чудотворця

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Хлопці народились в Асії у родині грека-язичника. Але завдяки тому, що батько помер дуже рано, виховання дітей лягло на матір Феодотію, яка сповідувала християнську віру. Вона також доклала немало зусиль, щоб сини навчилися лікарській науці. За праведний спосіб життя Господь дарував їм дар зцілювати людей від недугів. Тому кожного дня до них ішла велика кількість хворих, з яких брати ніколи не брали платні.

Але одного разу жінка, від якої відмовилися усі інші лікарі, за своє зцілення від невиліковної на думку інших хвороби, попросила Даміана ім’ям Господа взяти від неї три яйця. Молодий чоловік погодився, але це спровокувало засудження з боку його брата. Тому, коли Косма вмирав, він заповів не хоронити їх з братом один біля одного.

Знаючи це, люди не знали, що їм робити з тілом Даміана після смерті. Але до них прийшов верблюд, зцілений святими від сказу, та сказав, що їх треба ховати разом. Так після смерті брати знову возз’єдналися й створили ще немало чудес. 

Позначки:
Copy link