День пам'яті преподобного Ферапонта Монзенського

День пам’яті преподобного Ферапонта Монзенського

12 (25) грудня відзначається день пам’яті преподобного Ферапонта Монзенського. Останні 16 років свого життя він був ченцем монастиря у Воздвиженському монастирі Костроми. Перед цим він жив у Москві біля Василя Блаженного та вважався його подвижником. Ферапонт одразу отримав глибоку повагу від настоятеля монастиря та громадян Костроми.

Через деякий час він пішов у пустельну болотисту місцевість біля річки Монзе. Незабаром чоловік почав приходити уві сні місцевим жителям та спонукати їх на благі дії. У Стародавньому писанні сказано, що таким чином Ферапонт явився преподобному Адріану, звелів збудувати монастир на річці Монзе та оселитися в ньому зі своєю нечисленною братією.

Після закінчення зведення монастиря преподобний з’явився у ньому у вигляді мандрівника й залишився жити. Але через деякий час ченці та відвідувачі храму впізнали чоловіка, якого вони бачили у снах, і визнали його святим.

Надалі Ферапонт до своєї смерті вже не залишав монастиря. Увесь час він присвячував молитвам, переписуванню святих книг, зціленню хворих та пророкуванню. Люди стверджували, що чудеса, які він творив, продовжували відбуватися ще деякий час після його смерті.

Схожі події: Захарів день. День пам’яті святого пророка Захарія Серповидця та День пам’яті преподобного Данила Стовпника

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link