День міста Миргород

День міста Миргород

Миргород — невелике, але дуже колоритне місто в Україні, яке щорічно святкує свій День міста 18 вересня. Це свято є одним з найбільш очікуваних подій для місцевих жителів та гостей міста.

Миргород — одне з найдавніших поселень Лівобережної України. Історики припускають, що його було засновано у XII–XIII століттях як сторожовий пункт східної околиці Київської Русі. Перші згадки про Миргород трапляються у XVI ст. Зокрема, у 1576 році за рішенням польського короля Стефана Баторія Миргород став центром реєстрового козацького полку.

Протягом XVII століття місто кілька разів змінювало своїх володарів — польських магнатів. На початку XVIII ст. Миргород став значущим торговельним і культурним центром. За ініціативи народних майстрів тут було засновано художньо-промислову школу на честь М. Гоголя.

Миргород розташований на берегах річки Хорол. Місто поділяється на велику кількість мікрорайонів та місцевостей. Миргород розділений на дві відносно рівні частини річкою Хорол та його старицями.

Миргород є відомим туристичним центром завдяки своїм курортам з мінеральними водами.

Миргород — це місто з багатою історією, культурними традиціями та унікальними природними ресурсами. Щорічне святкування Дня міста є відображенням гордості та любові місцевого населення до своєї малої батьківщини.

Схожі події: 
🇺🇦 День міста Краматорськ
🇺🇦 День міста Шостка
🇺🇦 День міста Запоріжжя

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Позначки:
Copy link