День міста Каховка

День міста Каховка

Місто Каховка щороку у другу суботу вересня святкує свій день народження. Каховка – це райцентр в Херсонській області. Офіційно заснування міста датується 1791 роком. Каховка була заснована Дмитром Куликовським та названа за прізвищем відомих військових братів Василя та Миколи Каховських. Проте задовго до того тут стояла фортеця Іслам-Кермен – в 1492 р. її збудував кримський хан Менґлі-Герай. Фортеця неодноразово була атакована українськими запорожцями та була остаточно зруйнована в 1695 році Іваном Мазепою.

У 2023 році День міста Каховка припадає на 9 вересня.

Схожі події:
🇺🇦 День міста Нова Каховка в Україні
🇺🇦 День міста Полтава
🇺🇦 День міста Чернігів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Спочатку Каховка в документах значилась як слобода, однак, завдяки своєму вигідному географічному положенню на перехресті торговельних шляхів, швидко перетворилася на ярмаркове містечко. До кінця XIX ст. у місті розвилось промислове виробництво. З’явилися заводи сільськогосподарської техніки, лісопильний завод, пивоварня та горілчаний завод. За час свого існування місто входило до складу різних областей. Наприклад, з 1932 року Каховка належала Одещині, а з 1937-го – Миколаївській області. Лише у 1944 році місто перейшло до новоствореної Херсонської області.

Сьогодні Каховка є одним із промислових центрів Херсонщини. Один із лідерів харчової промисловості ЗАТ «Чумак» знаходиться у Каховці. Також місто є лідером із іноземних інвестицій на душу населення.

Позначки:
Copy link