День Матері Гуски

День Матері Гуски

Понад 350 років у світі відзначають досить незвичне веселе свято – День Матері Гуски. Згадування про цю подію є в казках та історіях про Червону Шапочку, Попелюшку, Сплячу красуню. За різними джерелами, свято відбувається 1 травня з 1650 року. Воно присвячене Матусі Гусці – доброзичливому персонажу відомих повчальних казок французької та англо-американської дитячої літератури. Мета свята – ще раз згадати старовинні дитячі віршики та пісеньки про добру Гуску.

Схожі події:
🦆 День танцю маленьких каченят
🦆 Всесвітній день книголюбів
🦆 Міжнародний день дитячої книги

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

У 1697 році світ побачила книга Шарля Перро «Казки Матусі Гуски». В 1760 році в Англії вийшла збірка «Мелодії Матері Гуски» з 52 класичних дитячих віршів. Деякі моменти казок згадуються в творах Льюїса Керрола про Алісу, Памели Треверс про Мері Поппінс, Енн Хогарт про віслюка Мафіна.

У Сполучених Штатах День Матері Гуски офіційно був встановлений у 1987 році письменницею Глорією Т. Деламар водночас з виходом її книги «Мати Гуска». Свято відзначають по всій території США. З особливим нетерпінням чекають на святкові заходи відвідувачі дитячих садків та перших класів шкіл. Матуся Гуска – це не зовсім домашня птаха, а така собі мудра кумася, що навчає добрим вчинкам та лагідно розповідає дітлахам повчальні історії.

Позначки:
Copy link