День Марка Ключника

День Марка Ключника

8 травня – святкова дата в православному календарі. Цього дня вшановують пам’ять Марка Олександрійського – День Марка Ключника. В народі його називають Ключником, тому що в нього є «ключ від дощу». Вважається, що саме цього дня на небі починає з’являтися веселка. 

Схожі події: День пам’яті преподобного Луки Стовпника та День святого Стефана

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Марко Олександрійський родом з Єрусалима і був племінником Варнави. Все дитинство хлопець провів серед християн, а в юності він став учнем апостола Петра. Марко Ключник збудував першу єгипетську церкву та став Олександрійським єпископом. Від нього хотіли позбутися язичники. Якось вони захопили Марка. Наступного дня після заточення єпископ помер по дорозі до судилища.

8 травня народ молився святому Марку, просячи у нього захисту від посухи та дощу для своїх посівів. Також у Ключника просили здоров’я при різних хворобах, миру та злагоди сімейному подружжю.

З днем Марка Ключника пов’язано багато народних прикмет

  • Якщо цього дня ясно, це прогнозує гарний врожай ярових.
  • Веселка на небі вказує на погоду: якщо вона полога та низька, то буде негода, якщо висока та крута – чекай гарної погоди.
  • 8 травня вважається гарним днем для мандрівок, поїздок та відряджень.
  • Також на Марка Ключника не варто собі ні в чому відмовляти. Треба купувати все, що хочеться, не роздумуючи. Вважалось, що це буде залучати гроші до кишені.
  • Не варто цього дня втручатися у чужі справи та чужу долю, бо свою можна зламати.
  • Закоханим не рекомендується цього дня планувати своє майбутнє. 
Позначки:
Copy link