Міжнародний день медичної фізики

Міжнародний день медичної фізики

Міжнародний день медичної фізики (International Day of Medical Physics) відзначається 7 листопада. Всесвітня Організація Здоров’я запровадила дану подію на честь дня народження Марії Склодовської-Кюрі – завдяки її працям стало можливе використання радіаційної терапії для лікування онкології.1

Цей день є даниною поваги значному внеску медичних фізиків в охорону здоров’я. У 2023 році Міжнародний день медичної фізики відзначає особливу віху, святкуючи 60-річчя галузі з темою “60-річчя: Стоячи на плечах гігантів”. 2

Тема: Стоячи на плечах гігантів

Цьогорічна тема вшановує багату історію та еволюцію медичної фізики, визнаючи фундаментальний внесок минулих піонерів. Це роздуми про прогрес, досягнутий за шість десятиліть, і визнання сукупних знань, на які спираються сучасні та майбутні медичні фізики.

Роль медичних фізиків

Медичні фізики відіграють вирішальну роль у забезпеченні якості та безпеки лікування раку. Їхній досвід у технологіях візуалізації та променевої терапії є життєво важливим для точної діагностики та ефективного лікування. Вони відповідають за встановлення, проектування, технічну специфікацію, приймання, введення в експлуатацію та забезпечення якості цих технологій.

Подолання глобальних диспропорцій

Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) підкреслює нерівність у доступі до радіотерапії між країнами з високим і низьким рівнем доходу. Оскільки понад 20 країн Африки на південь від Сахари не мають доступу до радіотерапії, ініціатива МАГАТЕ “Промені надії” має на меті підтримати країни з низьким та середнім рівнем доходу в отриманні доступу до цих важливих послуг.

МАГАТЕ також підтримує освіту в галузі медичної фізики за допомогою платформ електронного навчання, таких як Кампус здоров’я людини. Медичні фізики відіграють важливу роль у підготовці медичних працівників з питань радіаційного захисту та безпеки, вирішуючи проблему глобального дефіциту кваліфікованих фахівців, особливо в країнах з низьким та середнім рівнем доходу.2

Медичні фізики перебувають на передовій досліджень і розробок, оцінюючи нові технології та процедури для покращення клінічної допомоги. Вони співпрацюють з іншими зацікавленими сторонами в команді з лікування раку, роблячи свій внесок в економічно ефективну діагностику та лікування.

Святкування по всьому світу

Міжнародний день боротьби проти раку відзначається різними заходами, включаючи конференції, семінари та публічні лекції. Такі організації, як Європейська федерація організацій з медичної фізики (EFOMP) та Американська асоціація фізиків у медицині (AAPM) беруть активну участь у цих святкуваннях, підвищуючи обізнаність про роль медичних фізиків.3

Щоб полегшити глобальну участь, доступні такі матеріали, як плакати та освітні ресурси. Ці ресурси допомагають поширювати інформацію і заохочують спільноту медичної фізики долучатися до святкування.

Міжнародний день медичної фізики – це день визнання минулого і натхнення майбутнього, який гарантує, що спадщина медичної фізики продовжує покращувати догляд за пацієнтами і результати охорони здоров’я в усьому світі.

Читайте також:
⚛️ Міжнародний день радіології та День рентгенівських променів
⚛️ Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями
Важливо дізнатися – чому ризик ракових захворювань підвищується з віком!

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

  1. https://www.efomp.org/index.php?r=pages&id=idmp-2022 []
  2. https://www.iomp.org/idmp-2023/ [] []
  3. https://www.aapm.org/IDMP/2023/ []
Copy link