Міжнародний день шанування кажанів

17 квітня кожного року світ відзначає День кажана або Міжнародний день шанування кажанів (International Bat Appreciation Day). Подію започаткувала Міжнародна організація охорони рукокрилих.

Схожі події:
🦇 Всесвітній день тапіра
🦇 День «Врятуйте коалу»
🦇 День європейського бобра
Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Кажани – це лиликоподібні комахоїдні тварини, що ведуть нічний спосіб життя.

Українське слово «кажан» походить від слова «кожа» (тобто шкіра, з якої, власне, й складаються крила). Також українці називають тваринок ночовидами, вертунцями, ночницями, пергачами тощо.

Рукокрилі живуть 10-15 років, а народжують максимум двох малюків. Тваринам подобається висіти догори низом, зимувати в печерах. Кажани гарно бігають та користуються ультразвуковими сигналами. Лиликоподібні – це єдині ссавці на планеті, для яких можлива гіпотермія.

Проте, не дивлячись на їхні здібності, ці тваринки є найбільш чутливими до стану навколишнього середовища та найбільш вразливими. Розрізняють близько тисячі різновидів рукокрилих, в Україні вони занесені до Червоної Книги.

День кажана має за мету привернення уваги людства до цих тваринок, підвищення обізнаності щодо важливості рукокрилих для природної рівноваги.

Коли будемо відзначати Міжнародний день шанування кажанів?

РікДатаДень
202417 квітняСереда
202517 квітняЧетвер
202617 квітняП’ятниця
202717 квітняСубота
202817 квітняПонеділок

Перевірено та доповнено редакцією DAY TODAY

Читайте також: Цікаві факти про птахів

Цікаві факти про птахів
Позначки:
Copy link