День гри Скраббл

День гри Скраббл

Відому гру Scrabble (Ерудит в Україні, Alphabet в Швеції) вигадав 1938 році безробітний архітектор Альфред Баттс. Або було б влучніше сказати, що Баттс винайшов цілий напрям логічних ігор. Саме на честь винахідника, у день його народження, теперь святкується День гри Ерудит (Скреббл або Скраббл) – 13 квітня.

Схожі події:
🧩 День пазла та головоломки
🧩 Всесвітній день гри
🧩 День народження кросворду
🧩 День народження «Кубика Рубіка»
🧩 День іграшки-пружини «Слінки»

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Назва Скраббл в перекладі з англійської означає «ритись у чомусь».  Гра являє собою настільне змагання у складанні слів з наданих літер. В Ерудит грає 2-4 людини протягом години. Скраббл здатний підвищити рівень володіння мовою та спостережливість. 

Аналізуючи ігри, Баттс виявив, що вони діляться на три категорії: 

  • ігри з числами на кшталт бінго;
  • ігри з переміщенням (шашки і шахи);
  • текстові ігри (анаграми і кросворди).

Альфред хотів винайти гру, де знання і випадок мали б однакову вагу, тому він використав принцип кросворду і випадковий вибір літер на початку гри.

В роботі над грою винахідник проаналізував статті в газеті «Нью-Йорк таймс», щоб визначити частотність кожної літери і вивести їх “цінність”. На основі цього аналізу мови потім було створено багато інших ігор зі словами.

Баттс створив гру Lexico, але це ще не був знайомий нам Ерудит. Lexico була без поля: просто набори картонних карток. Гра абсолютно не зацікавила потенційних видавців. Великі компанії одна за одною відмовляли Баттсу.

Тоді Баттс додав у свою розробку ігрове поле на 225 квадратів і змінив принцип гри. Теперь слова мали перетинати одне одне, як в кросворді. В 1948 році підприємець і любитель ігор Джеймс Бруно купив у автора права на виробництво гри в обмін на роялті за продажу кожної копії. Бруно самостійно видавав гру в покинутій школі під Коннектикутом. Процес був клопітким і випускали лише 12 ігрових комплетків на годину. 

Перші чотири роки стали боротьбою за існування. До 1949 року підприємство випустило 2400 комплектів і втратило 450 доларів. Як це часто трапляється, гра чекала своєї популярності довго, але потім успіх був вражаючий. Вже до 1952 року Бруно не зміг впоратися зі зростаючим попитом гри і продав права на неї великому видавцю, який колись не повірив в успіх розробки і відмовив Баттсу у співпраці.

  • Ерудит-Scrabble вже багато років є однією із найбільш популярних ігор в світі. Вона випускається 29 різними мовами і понад 150 мільйонів ігор були продані в 121 країні світу.

А ви давно грали в цю чудову гру? Варто повторити!

Позначки:
Copy link