День флориста України

День флориста України

В Україні 31 березня відзначають День флориста. Цей день є особливим днем для усіх професіоналів у сфері флористики.Ця професія з’явилася на ринку спеціальностей зовсім недавно і майже одразу була відзначена державними органами. Свято флориста відзначається на державному рівні. Початок його святкування припав на 2000 рік, коли українське Міністерство праці та соцполітики офіційно затвердило у класифікаторі професій спеціаліста з підбору квітів. Це сталося саме 31 березня.

Це стало можливим завдяки зусиллям Наталії Агеєвої, засновниці “Академії флористики Наталії Агеєвої”, яка пройшла через десятки бюрократичних перешкод, щоб флористика в Україні отримала офіційне визнання.

Схожі події:
🌷 Міжнародний день квітки
🌷 День посадки квітів
🌷 День підсніжника
🌷 День безкоштовного кошика квітів

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Щоб стати кваліфікованим працівником флористичного салону, не вистачить одного бажання. Адже необхідно засвоїти певну навчальну програму, ознайомитися із методичними матеріалами та відповідати кваліфікаційним характеристикам як спеціаліст.

Нова спеціальність має власний код професії, який зареєстрований у державному реєстрі, – 7331. Також спеціалісти можуть досягти 2, 3, 4 та найвищого 5 розрядів, завдяки сумлінній праці. 2 та 3 рівень навичок не вимагає від працівників особливих умінь, а от 4 та 5 – це розряд справжніх професіоналів. Спеціалісти повинні постійно підвищувати рівень кваліфікації та брати участь у міжнародних змаганнях та виставках.

Організація майстер-класів, участь у виставках або проведення конкурсів квіткових композицій можуть стати чудовим способом відзначити День Флориста. Також можна влаштувати урочистий обід або коктейльну вечірку для флористів, щоб відсвяткувати їхнє професійне свято в колі однодумців.

Флористика – це не просто робота з квітами. Це мистецтво, яке вимагає глибоких знань, творчості, уваги до деталей та фізичної витривалості. Флористи створюють красу, яка радує очі та дарує емоції, тому вони заслуговують на визнання та повагу.

День Флориста України – це не просто професійне свято, але й нагода нагадати про значення квітів у нашому житті та важливість тих, хто працює з ними.

Позначки:
Copy link