День божевільного Капелюшника

Щороку 6 жовтня у всьому світі відзначають День Божевільного Капелюшника, яскравого персонажа відомої казки Льюїса Керролла «Аліса в країні чудес».

Схожі події:
🎩 Міжнародний день дурної ходи
🎩 День чудесних диваків
🎩 День носіння фіолетового в знак миру

Підпишіться на наші канали у Viber чи Telegram і ми нагадаємо вам про всі актуальні свята та події на кожен день.

Історія створення Дня божевільного Капелюшника

Саме в цей день у 1986 року група програмістів з міста Боулдер, що у штаті Колорадо, вирішила відзначити незвичайну подію, здійснюючи незрозумілі абсурдні вчинки з циліндрами на головах. Надихнули їх на безглуздя ілюстрації до казки у виконанні Джона Тенніела, на яких було зображено Капелюшника в головному уборі циліндричної форми з загадковими числами 10 та 6. Імовірніше, вони означали ціну капелюха: 10 шилінгів, 6 пенсів. Та колеги вирішили її використати для визначення дати святкування: 6 число, 10 місяць.

За 2 роки, завдяки місцевій пресі, ідею підтримали усі мешканці Боулдера. А згодом святкування з успіхом поширилось по всім Сполученим Штатам та навіть за їх межами.

Як відзначають цю подію?

Ця подія – чудова можливість відволіктись на мить від одноманітної повсякденності та трішки вийти за її рамки. Багатьом такі дивацтва допомагають уникнути пригніченості та депресії, подивитися на життя з іншого ракурсу. Мета свята – довести, що не потрібно боятися здаватися в очах інших смішними. 

Позначки:
Copy link