Пластик в бутельованій воді

Пластик у бутельованій воді

Нещодавнє дослідження показало1, що в середньому літр бутельованої води містить майже 250 000 невидимих нанопластикових частинок. Це відкриття зробили вчені з Колумбійського та Ратгерського університетів у США, які вперше використали подвійний лазерний мікроскоп, щоб виявити та класифікувати ці частинки. Вони дослідили п’ять зразків трьох популярних брендів бутельованої води й виявили рівень нанопластику від 110 000 до 400 000 на літр.

Розмір і джерело нанопластику

Ці частинки нанопластику мають розмір менше мікрона, що значно менше за людську волосину, яка має ширину близько 83 мікрон. Дослідження, опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences, вказує на те, що ці частинки в основному походять із самих пляшок і мембранних фільтрів зворотного осмосу, які використовуються в процесі розливу.

Вплив нанопластику на здоров ‘я

Ризики для здоров’я, пов’язані зі споживанням цих частинок пластику, досі залишаються нез’ясованими. Фібі Степлтон, токсиколог і співавтор дослідження, зазначила, що сучасні дослідження зосереджені на вивченні впливу цих частинок на тканини ссавців, включаючи людину. Міжнародна асоціація виробників бутельованої води заявила, що не існує наукового консенсусу щодо впливу нано- і мікропластикових частинок на здоров’я.

Глобальне забруднення пластиком

Дослідження висвітлює ширшу проблему забруднення пластиком, адже щорічно виробляється понад 430 мільйонів тонн пластику. Мікропластик міститься в океанах, продуктах харчування та питній воді, потрапляючи з різних джерел. Програма ООН з навколишнього середовища працює над укладенням глобальної угоди щодо пластику, щоб вирішити ці проблеми.

  1. https://news.sky.com/story/bottled-water-contains-quarter-of-a-million-invisible-pieces-of-nanoplastics-on-average-scientists-find-13044663 []

Схожі статті

Copy link