Магія добра

магія добра

Передріздвяний та передноворічний період — це час добра та його чарівної сили. У чому ж полягає магія добра?

Добрі справи — це завжди натхнення, тепло у душі, надія на краще та віра у перемогу добра. Причому, для всіх: хто робить добро,  хто отримує добро, хто бажає добра. 

Добре, що святкові дні нам нагадують про це. 

На Різдво ми відкриваємо не лише подарунки, а й свої серця.

Дженіс Медітер

Про подарунки

Найцінніші подарунки:

  • любов
  • ніжність
  • час/увага
  • турбота
  • підтримка
  • допомога
  • добре слово
  • комплімент/схвалення

Все це — не про розмір гаманця/коробки, не про блиск і вартість у грошових одиницях.

Ці подарунки про почуття і щире ставлення, про бажання зробити добро і поділитись своїм теплом.

Згадайте про це, коли обиратимете якийсь сувенір чи черговий атрибут «різдвяної атмосфери»,  коли засмутитесь через брак коштів або дратуватиметесь через перевантажені служби доставки й магазини.

Просто зателефонуйте/відвідайте, напишіть листа/ листівку, спитайте чи потрібна допомога, чи є якась нагальна потреба…

Замість «подарунка» начальнику, «в якого все є», подаруйте фрукти/продукти самотній сусідці, а замість  чергового «атрибуту щастя» від відомого бренду собі/комусь, задовольніть базову потребу у їжі/одязі/іграшці дитини з малозабезпеченої сім’ї. Так ви подаруєте теплі спогади і віру у добро, людяність. Це найцінніше.

У нас завжди є вибір. 

Про добрі справи

Досліджуючи людську поведінку, американська психологиня Кетрін Нельсон та її колеги розпочали експеримент, який може пролити нове світло на прагнення до щастя. У дослідженні, в якому взяли участь майже 500 учасників, людей ретельно розділили на групи:

  • одних проінструктували зосередитися на егоїстичних задоволеннях – користі для себе,
  • а інших попросили здійснювати акти альтруїзму, тобто добрі вчинки, спрямовані на благо інших, чи то конкретних людей, чи то суспільства в цілому.

Протягом шести тижнів ці учасники виконували свої завдання. Альтруїстична група прибирала сміття на дитячих майданчиках, допомагала родичам по господарству, дарувала невеликі знаки вдячності колегам та багато іншого. Після цього періоду психологічні оцінки показали значне покращення настрою у тих, хто займався альтруїстичною поведінкою, порівняно з тими, хто шукав самозадоволення.

Наслідки цих висновків настільки ж глибокі, наскільки й зворушливі. “Нам часто радять “побалувати себе”, щоб підняти настрій, але ці результати свідчать про те, що більш ефективним способом є допомога іншим”, – стверджує Кетрін Нельсон. Здійснюючи добрі вчинки, люди не лише покращують свої стосунки з оточуючими, але й знаходять причину пишатися своїми діями. Це, в свою чергу, каталізує позитивні емоції та сприяє зміцненню ментального здоров’я.

Виявляється, навіть найменші прояви доброти можуть збільшити вироблення ендорфінів і дофаміну в нашому мозку. Ці хімічні речовини (ще їх називають гормонами щастя) піднімають настрій, наповнюють нас енергією та мотивацією. Однак психологи наголошують, що це не означає, що ми повинні відмовитися від усіх особистих задоволень і жити виключно заради інших. Головне – дотримуватися розумного балансу.

Читайте нашу статтю: Гормони щастя

Гормони щастя

По суті, дослідження показує, що хоча турбота про себе і особисте задоволення є важливими аспектами життя, альтруїзм має незрівнянну психологічну винагороду.

Під час різдвяних свят, коли ми шукаємо радості в теплі спільних моментів та єднання, можливо, варто замислитися над тим, що найбільший подарунок, який ми можемо зробити собі, – це, мабуть, акт доброти щодо інших. Саме в цьому й полягає магія добра. Саме про це й уся різдвяна магія.

Життя переконує, що ті, хто виходять у світ, простягаючи руку допомоги, знаходять глибше, триваліше щастя. Тож, роздумуючи над безліччю способів підняти собі настрій, пам’ятаймо, що інколи найпевніший шлях до радісного серця лежить через прості, безкорисливі вчинки, які освітлюють життя інших.

Затишний куточок натхнення та мотивації на телеграм-каналі Артлайф

Схожі статті

Copy link