Цікаві факти про теніс

ще теніс - цікаві факти-2

Теніс – це справжня гра енергії, стратегії та витривалості, яка зачаровує мільйони шанувальників по всьому світу. Теніс має багату історію, сповнену цікавих фактів і несподіваних рекордів. Чи знали ви, що перші тенісні м’ячі були зроблені з тканини й набиті шерстю, а найдовший матч в історії тривав понад 11 годин? Дослідимо цікаві факти про теніс, щоб зануритися у світ вражаючих деталей про цей динамічний спорт!

  1. Теніс довгий час вважався грою вищих прошарків суспільства. Він був улюбленою розвагою аристократів, причому в нього часто грали й жінки. Оскільки для шляхетної панянки вважалося неприпустимим потіти привселюдно, то використовувалась форма виключно білого кольору – на ній сліди поту не кидалися в очі. Білий символізував чистоту і гідність, і він відображав самосприйняття того прошарку суспільства, до якого належали більшість тенісистів. Але з другої половини 20 ст. на всіх турнірах (крім Вімблдону) тенісистам дозволили грати в кольоровій формі.
  1. Одного разу відомий письменник і викладач університету Толкін вирішив зіграти у теніс зі своїм учнем-першокурсником, але під час гри отримав важку травму кісточки, внаслідок чого був прикутий до ліжка декілька місяців. Вимушена перерва у викладацькій роботі дозволила йому знайти час на оформлення чернеток у відому книгу «Гобіт». Так, завдяки тенісу і нещасному випадку людство дізналось про чарівний світ Середзем’я.

  2. Вімблдонський турнір має свого «янгола-охоронця» – сторожового яструба Руфуса. Його послугами користуються для того, щоб відлякувати голубів, які прилітають на трав’яні корти у пошуках їжі. Іноді їх буває так багато, що доводиться призупиняти матчі. Мета яструба – не вбити птахів-паразитів, а просто відігнати їх подалі.
Сторожовий яструб
  1. На більшості турнірів під егідою АТP та WTA використовується також яструб іншого виду – не біологічний, а технологічний. Система Hawk-Eye (Яструбине око) моделює траєкторію руху м’яча і допомагає визначити переможця розіграшу у суперечливих ситуаціях. На ґрунтових покриттях у застосуванні системи немає потреби, оскільки слід від м’яча і так добре видно.

  2. Середня швидкість чоловічої подачі подачі в тенісі – 200 км/год, а м’яч летить до приймаючого 700 мілісекунд, тобто 0,7 секунди.

Серед чоловіків офіційний рекорд найбільш швидкої подачі належить Іво Карловичу (Хорватія) – 251 км/год, але Самуель Грот (Австралія) зумів відправити м’яч на протилежну половину майданчика зі швидкістю 263 км/год (цей рекорд не визнали представники ATP).
Серед жінок рекордсменкою є Сабін Лісіцкі (Німеччина) – 211 км/год.

  1. Жінки неодноразово кидали виклик чоловікам, намагаючись довести, що здатні на рівних протистояти їм у тенісному матчі. Хоча першим ініціатором такої зустрічі став саме чоловік – триразовой переможець турнірів Великого шлему Боббі Ріггс. В 1973 році американському тенісисту виповнилось 55 років і він хвалився, що переможе будь-яку тенісистку з професійного туру.

Першою рукавичку підняла Маргарет Сміт-Корт з Австралії – 24-разова чемпіонка турнірів Великого шлему в одиночному розряді. Але конкуренції у матчі з Ріггсом не вийшло – австралійка програла 2:6, 1:6.


Але потім відома тенісистка і активістка фемінистського руху Біллі Джин Кінг створила справжню сенсацію, перемігши Рігсса в трьох сетах – 6:4, 6:3, 6:3. В 2017 році вийшов фільм за мотивами цього матчу – «Битва статей» (Battle of the Sexes).

А от сестри Вільямс не люблять згадувати свій досвід гри з представником іншої статті. В 1998 році старшій з них (Венус) було 17 років, а молодшій (Серені) – 16. Під час Australian Open Венус заявила, що зможе на рівних зіграти з чоловіком, який посідає в рейтингу місце не вище 200-го. На її біду знайшовся незайнятий тенісист саме з такими параметрами. 30-річний німецький тенісист Карстен Брааш програв вже в першому колі як одиночки, так і пари, але на якийсь час залишився в Австралії. І головне – займав в рейтингу 203 місце.

Сестри домовились провести з ним матчі з одного сету. Брааш згадував, що він грав у напівсили, але перший матч він виграв у Серени з легкістю – 6:1. Венус взяла на один гейм більше, але теж програла – 2:6. Сестри не особливо засмутились, але згодом, коли Серену попросили згадати події цих матчів, вона відповіла, що нічого такого не пам’ятає.

Рекомендація від DAYTODAY

Пропонуємо переглянути фільм про теніс. «Король Річард» (2021) – це надихаюча біографічна драма про наполегливість, віру в мрію та силу сімейної підтримки. Фільм розповідає історію Річарда Вільямса, батька легендарних тенісисток Венус і Серени Вільямс, який, маючи лише саморобний 78-сторінковий план, виховував своїх дочок у бідному районі та прокладав їм шлях до досягнень та світового успіху. Його нестандартні методи, непохитна впертість і віра в талант дівчат допомогли їм подолати численні перешкоди та змінити історію спорту. Головну роль у цьому фільмі виконав Вілл Сміт, за яку отримав премію «Оскар».

  1. З 15 серпня 1995 року до 25 листопада 1996 року перше місце в жіночому рейтингу займало відразу дві тенісистки – Моніка Селеш (США) та Штеффі Граф (Німеччина). Така унікальна ситуація склалася внаслідок найбільш шокуючого інциденту в історії тенісу.

У квітні 1993 році 19-річна Селеш, яка на той час представляла Югославію, виступала на турнірі в німецькому Гамбурзі. У чвертьфіналі проти болгарки Магдалени Малеєвої зазвичай вихована німецька публіка відверто вболівала проти Селеш, яка в рейтингу випередила їх улюбленицю Штеффі Граф. В перерві між геймами один з фанатів Граф вибіг на корт і вдарив Селеш ножем у спину. Хоча рана і виявилася не загрозливою для життя (ніж увійшов в тіло на 1,5 см), Селеш отримала важку психологічну травму: вона перервала кар’єру більш ніж на два роки, стала уникати людей і усамітнилася в своєму будинку під охороною. Лише через 28 місяців вона знову з’явилася на корті, і хоча за рішенням WTA формально займала перше місце в рейтингу, але вже так і не змогла вийти на свій колишній рівень. І більше ніколи не відвідувала Німеччину.

  1. Найдовший матч в історії тенісу відбувся в 2010 році в першому колі Вімблдону – між Джоном Ізнером (США) та Ніколя Маю (Франція). Розпочався він 22 червня, а переможець визначився 24 червня: матч тривав 11 годин 5 хвилин і закінчився з рахунком 6:4, 3:6, 6:7, 7:6, 70:68. Останній сет став найдовшим в історії гри. Змучений Ізнер вже в наступному колі програв матч за півтори години – 0:6, 3:6, 2:6. Можливо, що цей рекорд стане вічним, оскільки з 2019 на Вімблдоні ввели тай-брейк в п’ятому сеті за рахунку 12:12.
Повний запис матчу (зверніть увагу на хронометраж)

Отримуйте сповіщення про нові статті в телеграм-каналі «DAYTODAY». Приєднуйтесь!

Юрій П.

Стаття була цікавою?

Оцініть цю статтю!

Середній рейтинг 5 / 5. Кількість голосів: 2

Ще немає голосів. Будьте першими!

Дякуємо за відгук!

Підписуйтесь на нові статті!

Шкода, що стаття вам не сподобалась...

Дозвольте нам її покращити!

Розкажіть, будь ласка, що ми можемо виправити

Схожі статті

Обсудити статтю на форумі

Ходімо далі? Наступна стаття
Copy link